Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi

Ülkemizde yer alan yasalar arasında trafik sigortasının yaptırılmasının zorunlu olduğu da mevcut. Bu nedenle araç sahipleri her yıl araçlarının trafik sigortasını yenilemekle yükümlüdür. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi araç sahipleri için bir kolaylık getirmiş ve web sitesinde trafik poliçe sorgulama sayfası yapmıştır. Sizde bir araç sahibi olarak trafik poliçe sorgulaması yaptığınızda, aracınızın trafik sigortasını ne zaman yaptırmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda bu sorgulamayla trafik poliçenizle ilgili detayları görebilirsiniz.

Aracınızın modelinin ne olduğu fark etmeksizin her yıl sigorta yaptırmanız zorunlu olduğundan bu sorgulamayı yaparak sizde  bilgi edinebilirsiniz.

Trafik Poliçe Sorgulama

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından vatandaşlara sunulan trafik poliçe sorgulama sayfasına erişmek için aşağıda bulunan bağlantıyı kullanabilirsiniz. Bu bağlantıya tıklayarak SBM’nin web sitesinde direk olarak trafik poliçe sorgulama sayfasına erişeceksiniz. Mevcut sayfada trafik poliçenizi sorgulayabilmeniz için istediğiniz sorgulama türünü seçerek sizden istenen bilgileri girdikten sonra ara butonuna tıklayarak poliçenizin detaylarını görebilirsiniz.

Trafik poliçe sorgulamasında aşağıdaki üç farklı sorgulama tipinden birini seçebilirsiniz.

  • Plaka ve t.c kimlik no ile sorgulama
  • Plaka ve vergi kimlik no ile sorgulama
  • Sigorta bilgileri ile sorgulama

TRAFİK POLİÇE SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Reklam alanı

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*