Adli Sicil Kaydı Sorgulama

Adli Sicil Kaydı Sorgulama

Adli sicil kaydı halk arasında sabıka kaydı olarak da geçmektedir. Adalet Bakanlığı Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü tarafından kayıtlarda tutulan arşiv kayıtlarından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes istediği zaman adli sicil kaydı alabilir. Adli sicil kaydı sorgulama e devlet sitesi üzerinden ücretsiz bir şekilde yapılabilmektedir.

Adli sicil kaydı nereden alınır diye merak eden vatandaşlar sadece bir kaç dakika içerisinde e devlete giriş yaparak sistem üzerinden sabıka kaydına ulaşabilirler. Adli sicil kaydı belgesi sorgulama, Adalet Bakanlığı alt yapısı üzerinden yapılmaktadır. Aşağıdaki alana tıklayarak sizde hemen adli sicil kaydınızı görebilirsiniz.

ADLİ SİCİL KAYDI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Adli sicil kaydı belgenize ulaşabilmek için öncelikle yukarıdaki bulunan adrese tıklayarak e devlet hesabınızla sisteme giriş yapmalısınız. Sisteme giriş yaptığınızda karşınıza 4 maddeden oluşan bilgilendirme yazısı çıkacaktır. Bu şartları kabul ettiğinize dair ‘Yukarıdaki bilgilendirme yazısını okudum’ seçeneğini seçerek devam et tuşuna basınız. Bu alanda karşınıza adli sicil kaydı sorgulama formu çıkacaktır. Sizden bu kısımda kurum türü, belgenin neden verileceği ve belgenin nereye verileceğini seçmenizi istiyor bu bilgileri seçtikten ve gerekli alanları doldurduktan sonra sorgula butonuna basarak adli sicil kaydınıza ulaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*