Adsense Ban Sorgulama

 Adsense Ban Sorgulama

Adsense Nedir?

Adsense arama motoru olan Google şirketinin bir dalıdır. Adsense Google’nin reklam alanıdır. Buradan web site sahipleri başvuru yaparlar, başvuruları onaylanır ise Google tarafından sitelerine reklam verilir sistem bu şekilde çalışmaktadır.

Google Adsense Reklamlarında Neler Gözükür?

Google’nin sitenize vereceği adsense reklamlarında, Google’ye insanlar tarafından verilen reklamlar gözükmektedir. Bu nasıl oluyor diye düşünüyor olabilirsiniz. Adsense’nin geliştirmiş olduğu bir sistem sayesinde reklam alanı oluşturduğunuz alanda bir kod oluyor. Bu kodu sitenize yerleştirdiğiniz zaman sitenizde sürekli reklam gözüküyor. Bu reklamlar aynı reklam olmak zorunda değildir. Sayfa yenilediğinizde ya da başka bir sayfaya geçtiğinizde o alanda gördüğünüz reklam farklı bir reklam olabilir. Bu sürekli değişmektedir.

Google Adsense Reklamı Nasıl Alınır?

Sitenize google adsense reklamları alabilmek için adsensenin politikalarına sitenizin uyumlu olması gereklidir. Uyumlu olduğu taktir de genelde reklam alınabiliyor.

Google Adsense Ban Sorgulama

Adsense tarafından web siteniz ban yemiş olabilir. Reklam aldığınızda yapacağınız yanlışlar sitenizin ban yemesine sebep olabilir. Bu yüzden sitenizde reklam var iken google adsense politilarına uymaya çalışınız. Bazı siteler google adsense tarafından sitenizin banlanıp banlanmadığını gösterebiliyor. Bunlardan birisini örnekleyerek size nasıl adsense ban sorgulama yapılır anlatacağız. Sorgulama sistemine girdiğiniz zaman aşağıdaki resimdeki alan açılacaktır.

adsense ban kontrol

Açılan bu alanda üstte bulunan boş kısma sitenizin adresini yazıyorsunuz. Biz burada kendi sitemizi örnekleyerek anlatıyoruz. Sitenizin adresini alana yazdıktan sonra sağ tarafta bulunan mavi renkteki büyüteç butonuna tıklayınız. Aşağıdaki gibi bir alan açılacaktır.

google adsense ban sorgulama

Gördüğünüz gibi Tebrikler sorgulamaalani.com sitesinin adsense banı bulunmuyor yazıyor. Eğer sizin siteniz banlı ise burada sitenizin banlı olduğunu ifade eden bir yazı yazacaktır. Hemen adsense ban sorgulamak için aşağıdaki alana tıklayınız.

ADSENSE BAN SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*