Aile Hekimi Öğrenme Sistemi

Aile Hekimi Öğrenme Sistemi

Aile hekimi öğrenme sistemi:

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığının vatandaşlar için yapmış olduğu bir aile hekimi sorgulama sistemi mevcuttur. Bu sistem sayesinde vatandaşlar kolay bir şekilde gerekli bilgileri girerek aile hekimlerinin yerini öğrenebilirler. Size bu yazıda aile hekiminizi nasıl öğrenebileceğinizin tarifini yapacağız. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki Sağlık Bakanlığının resmi aile hekimi sorgulama web uygulamasının haricinde hiç bir web uygulamaları yasal değildir. Bu açıklamayı aile hekimi sorgulama sayfasının resmi adresinde de göreceksiniz. Arama motoruna aile hekimi sorgulama sistemi yazarak ya da aşağıda size verdiğimiz internet bağlantısına tıklayarak sizde aile hekim sorgulama sayfasına kolayca ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantı adresi sizi Sağlık Bakanlığının resmi aile hekim sorgulama sayfasına yönlendirecektir.

Aile hekimi sorgulama sisteminin bulunduğu sayfaya ulaştığınızda TC kimlik no, anne adı, baba adı ve doğum tarifi bilgilerinin sizden istenildiğini göreceksiniz. Hemen karşısında yer alan boşluklara gerekli bilgilerinizi doğru bir şekilde yazdıktan sonra kontrol kodu için ayrılmış olan alana ekranda gözüken kodu yazdıktan sonra sorgula butonuna tıklayınız. Aile hekimi sorgulama sayfasında da bulunan açıklama da yazdığı gibi size burada da belirtelim ki eğer annenizin ya da babanızın 2 ismi var ise her 2 ismini de ekrana yazınız.

Aile hekimi sorgulama işlemi için sorgula butonuna bastığınızda hekiminizin adını ve soy adını göreceksiniz. Hemen altında da aile hekiminizin bulunduğu aile hekimliği biriminin adresini göreceksiniz. Bu şekilde sizlerde aile hekiminizin adını ve hangi aile hekimliği biriminde olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz.

AİLE HEKİMİZİNİ ÖĞRENMEK İÇİN: TIKLAYINIZ

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*