1 sene ONCE
İTO Firma Sorgulama
1 sene ONCE
İTO Borç Sorgulama
1 sene ONCE
İTO Tescil Sorgulama
1 sene ONCE
TEB Kredi Sorgulama
1 sene ONCE
İmei Sorgulama

Ankarakart Bakiye Sorgulama

Ankarakart, Başkent Ankara’da kullanılabilen Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sunulmuş toplu taşıma araçlarına biniş için kullanılan karttır. Ego’ya bağlı olan tüm toplu taşıma araçlarında kullanılabilen Ankarakart, Ankaralıların toplu taşıma araçlarına binişlerinde çok kolaylık sağlamaktadır. Ego Genel Müdürlüğü tarafından toplu taşıma araçlarında vatandaşları sürekli rahatlatacak projeler çıkarılmaktadır. Bunlardan biriside günümüz internet çağında çok kullanılacak olan online bakiye sorgulama sistemidir. İnternet olan her yerde isterseniz cep telefonunuzdan isterseniz tabletinizden istersenizde bilgisayarınızdan ego bakiye sorgulama yaparak sizde Ankarakartınızda ne kadar bakiye kaldığını öğrenebileceksiniz. Ankarakart bakiyenizin ne kadar kaldığını öğrenmek için aşağıdaki makaleyi okumanız yeterli olacaktır.

Ankarakart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ego toplu taşıma araçlarında kullanılan Ankarakartınızın ne kadar bakiyesinin kaldığını 2 farklı şekilde öğrenebilirsiniz. Bunlardan ilki olan Ego’nun sitesine girerek Ego bakiye sorgulama sayfasından, kart numaranızı yazarak öğrenebilirsiniz. 2. bakiye öğrenme yöntemi ise Ego’nun Ankarakart uygulamasını cep telefonunuza ya da tabletinize indirerek uygulama üzerinden öğrenebilirsiniz.

Ego Bakiye Öğrenme

Ego’nun sitesinden Ankarakart bakiyenizi öğrenmek için herhangi bir şifre girmenize ya da üye olmanıza gerek yok. Aşağıdaki bağlantıya tıkladığınızda ego bakiye sorgulama sayfasına ulaşacaksınız.

EGO BAKİYE SORGULAMAK TIKLAYINIZ

ego bakiye sorgulama

Ego bakiye sorgulama sayfasına ulaştığınızda yukarıda bulunan örnek resmin aynısı açılacaktır. Resimde ok ile gösterilen yerdeki ‘Bakiye Sorgulama’ alanına tıkladığınızda aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran açılacaktır.

ego bakiye öğrenme

Açılan bu ekranda ‘50285006’ yazan yere  Ankarakartınızın ön yüzünde bulunan 16 haneli kart numaranızı giriniz ve ardından ok ile gösterilen ‘Bakiye Sorgula’ butonuna tıklayınız. Bu işlemi gerçekleştirdiğinizde Ankarakartınızda ne kadar bakiye kaldığını öğrenmiş olacaksınız.

Ankarakart Uygulaması İle Bakiye Öğrenme

Akıllı cihazların günümüzde kullanımı epey arttığını hepimiz biliyoruz. Ego Genel Müdürlüğü de bunu düşünerek Ankarakart kullanıcıları için Ego Cepte uygulamasınını yapmıştır. Ego Genel Müdürlüğü’nün resmi web sitesi üzerinden indirilebilen bu uygulama ile ister bakiyenizi öğrenin isterseniz de otobüs nerede seçeneğini kullanarak otobüsünüzün nerede olduğunu öğrenin. Sizde hemen ego cepte uygulamasına ulaşmak için aşağıdaki sekmeye tıklayınız.

EGO CEPTE UYGULAMASI İÇİN TIKLAYINIZ

Ego cepte uygulamasını ulaştığınız sayfa da size uygun olan indirme bağlantısına tıklayarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ego cepte uygulamasının desteklendiği cihazlar ise;

  • Android Cihazlarda
  • iPhone Cihazlarda
  • iPad Cihazlarda
  • Windows Phone 8 Cihazlarda

Ego cepte uygulamasını indirip cihazlarına yükleyen Ankarakart kullanıcıları, kart bakiyelerini öğrenmek için ego cepte uygulamasından özel menüye gelerek ‘Ankara Kart İşlemleri’ seçeneğini seçmelidir. Bu seçeneği seçtiğinizde işlemler kısmından kart numaranızı yazarak kart bakiyenizi istediğiniz zaman istediğiniz yerde öğrenebilirsiniz.

 

Son Güncelleme : 02.04.2018

Reklam alanı

3 Yorum

  1. Bazen genelde bakiye sorgulama ve bakiye yükleme yapılamıyor. öğreci kartında bakiye kalmadığı için şu an yükleme yapamıyorum . kartta bakiye kalmadığı zaman kartı okutup daha sonra yükleme yapıldığında karttan düşülse nasıl olur bilgilerinize…

    • Merhaba Adem bey. Bu konuyla ilgili Mavi Masa ya da Büyükşehir Belediyesini arayarak sorunu iletebilirsiniz. Bizim Ego ile herhangi bir bağlantımız olmadığından size ne desek yanlış olur.

  2. Kartan yükleme yaptim halen yüklenmedi ama kart bakiyesi düştü. Neden olmadi daha

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*