Ankarakart Bakiye Sorgulama

ankarakart-üyelik

ego-bakiye-sorgulama

Ankarakart bakiye sorgulama nedir? Başkent Ankara’da kullanılabilen Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sunulmuş toplu taşıma araçlarına biniş için kullanılan karttır. Ego’ya bağlı olan tüm toplu taşıma araçlarında kullanılabilen Ankarakart, Ankaralıların toplu taşıma araçlarına binişlerinde çok kolaylık sağlamaktadır. Ego Genel Müdürlüğü tarafından toplu taşıma araçlarında vatandaşları sürekli rahatlatacak projeler çıkarılmaktadır. Bunlardan biriside günümüz internet çağında çok kullanılacak olan online bakiye sorgulama sistemidir. İnternet olan her yerde isterseniz cep telefonunuzdan isterseniz tabletinizden istersenizde bilgisayarınızdan ego bakiye sorgulama yaparak sizde Ankarakartınızda ne kadar bakiye kaldığını öğrenebileceksiniz. Ankarakart bakiyenizin ne kadar kaldığını öğrenmek için aşağıdaki makaleyi okumanız yeterli olacaktır.

Ankarakart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ego toplu taşıma araçlarında kullanılan Ankarakartınızın ne kadar bakiyesinin kaldığını 2 farklı şekilde öğrenebilirsiniz. Bunlardan birincisi ANKARAKART’ın sitesine girip üye olduktan sonra ego kart bakiye sorgulaması yaparak ikinci kart bakiye öğrenme seçeneğimiz ise Ego’nun Ankarakart uygulamasını cep telefonunuza ya da tabletinize indirerek uygulama üzerinden öğrenmek. Uygulamayı akıllı cihazınıza indirdiğinizde üye olmadanda kart bakiye sorgulaması yapabiliyorsunuz.

Ego Bakiye Öğrenme

Ankarakart’ın sitesinden Ankarakart bakiyenizi öğrenmek için yukarıda da bahsettiğimiz gibi sisteme üyelik yapmanız gerekiyor. Öncelikle aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Ankarakart’ın resmi sayfasına ulaşım sağlayın.

EGO BAKİYE SORGULAMAK TIKLAYINIZ

ankarakart-üyelik

Resimde gördüğünüz gibi bir sayfa açılacak sizin ekranlarınızda da. Bu sayfada kırmızı ok işareti ile belirttiğimiz ‘ÜYE OL’ butonuna tıklayınız. Ankarakart’ın avantajlarından faydalanmak ve ego bakiyenizi öğrenmek için bu açılan yeni sayfada sizden istenilen bilgileri doldurunuz.

 • TC Kimlik/Yabancı Kimlik Numarası
 • Ad
 • Soyad
 • Doğum Tarihi
 • E-posta Adresi
 • Şifre

Yukarıda da tekrarladığımız gibi gerekli sizden istenilen alanları doldurduktan sonra ‘ÜYE OL’ butonuna tıklayınız. Sizden cep telefonu numaranızı doğrulamanız istenecektir. Bir defaya mahsus cep telefonunuzu doğrulamak için GSM operatörünüzü seçtikten sonra başında ‘0’olmadan numaranızı girerek ‘GÖNDER’ butonuna tıklayınız. Cep telefonunuza bir doğrulama kodu gelecek, bu kodu ‘Doğrulama Kodu’ yazan alana yazarak tekrar ‘GÖNDER’ butonuna tıkladığınızda üyelik işleminiz başarıyla gerçekleşmiş olacak. Ankarakart online işlemler sayfasında tüm seçenekleri detaylı olarak kullanabilmek için üye olurken girdiğiniz e-posta adresinize bir mail gelmiş olacak, o mail adresi üzerinden de doğrulama işlemini yapmalısınız.

Ankarakart online işlemler sayfasında pencere üzerinde yer alan ‘ONLİNE İŞLEMLER’ sekmesine tıklayın. Sayfa üzerinde ‘Ankarakart Tanımla’ seçeneği mevcut o alanada tıklayarak kartınızı tanımlayın ve bakiyenizi kolayca öğrenin.

Ankarakart Uygulaması İle Bakiye Öğrenme

Akıllı cihazların günümüzde kullanımı epey arttığını hepimiz biliyoruz. Ego Genel Müdürlüğü de bunu düşünerek Ankarakart kullanıcıları için Ego Cepte uygulamasınını yapmıştır. Ego Genel Müdürlüğü’nün resmi web sitesi üzerinden indirilebilen bu uygulama ile ister bakiyenizi öğrenin isterseniz de otobüs nerede seçeneğini kullanarak otobüsünüzün nerede olduğunu öğrenin. Sizde hemen ego cepte uygulamasına ulaşmak için aşağıdaki sekmeye tıklayınız.

EGO CEPTE UYGULAMASI İÇİN TIKLAYINIZ

Ego cepte uygulamasını ulaştığınız sayfa da size uygun olan indirme bağlantısına tıklayarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ego cepte uygulamasının desteklendiği cihazlar ise;

 • Android Cihazlarda
 • iPhone Cihazlarda
 • iPad Cihazlarda
 • Windows Phone 8 Cihazlarda

Ego cepte uygulamasını indirip cihazlarına yükleyen Ankarakart kullanıcıları, kart bakiyelerini öğrenmek için ego cepte uygulamasından özel menüye gelerek ‘Ankara Kart İşlemleri’ seçeneğini seçmelidir. Bu seçeneği seçtiğinizde işlemler kısmından kart numaranızı yazarak kart bakiyenizi istediğiniz zaman istediğiniz yerde öğrenebilirsiniz.

ANKARAKART BAKİYE AKTARMA NASIL OLUYOR?

Sizde Ankarakart bakiyesini başka bir karta aktarmak istiyorsanız bununla ilgili internetten nasıl yapıldığına dair araştırmalar yapmanıza gerek yok. Epey merak edilen sorular arasında yer aldığı için bu sayfada buna da değinmek istedik. Şuanda Ankarakart bakiyesini başka bir karta aktarma gibi bir seçenek mevcut değil. Eğer EGO Genel Müdürlüğü bir değişiklik yapar ve böyle bir sistem getirirse sizlere en kısa sürede bununla ilgili sayfamızda ufak bir açıklamayla yer veririz.

3 yorum

 1. Bazen genelde bakiye sorgulama ve bakiye yükleme yapılamıyor. öğreci kartında bakiye kalmadığı için şu an yükleme yapamıyorum . kartta bakiye kalmadığı zaman kartı okutup daha sonra yükleme yapıldığında karttan düşülse nasıl olur bilgilerinize…

  • Merhaba Adem bey. Bu konuyla ilgili Mavi Masa ya da Büyükşehir Belediyesini arayarak sorunu iletebilirsiniz. Bizim Ego ile herhangi bir bağlantımız olmadığından size ne desek yanlış olur.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*