Apple Garanti Sorgulama

Apple garanti sorgulama yaparak satın almak istediğiniz cihazın satın almaya uygunluğunu kontrol edebilirsiniz. Özellikle ikinci el cep telefonlarında telefon garanti sorgulaması oldukça önemli. Alacağınız apple cihazın garanti süresi devam ediyor mu yoksa bitmiş mi bunu kolayca öğrenebilirsiniz. Telefon üretici markası olan Apple, müşterileri için resmi internet sayfasında İphone cihazların garanti süreleriyle ilgili bilgi vermektedir.

Alacağınız cep telefonu sizlere garantisi devam ediyor diye söylense dahi hemen güvenmeyin. Öncelikle Apple resmi sitesine giderek İmei üzerinden garanti sorgulaması yapın.

Apple İmei Sorgulama

Cep telefonunun ‘imei’ bilgisiyle garanti sorgulaması yapılabilmektedir. Sizde apple cihazın garanti durumunu öğrenmek için öncelikle cihazın imemi numarasını biliyor olmalısınız.

İphone garanti sorgulaması için sizlere aşağıda verdiğimiz linke tıklayın. Yeni bir sayfa açılacak ve Apple resmi sitesine ulaşmış olacaksınız.

Apple Garanti Sorgulaması İçin İÇİN: TIKLAYINIZ

Sayfaya ulaştığınızda ‘Servis ve Destek Kapsamınızı Kontrol Edin’ başlığı altında bilgiler açılacak. Apple garanti durumunuzu ve ek AppleCare kapsamı satın almaya uygun olup olmadığını bu sayfadan inceleyebilirsiniz.

Ekranda yer alan ‘Seri numaranızı girin’ yazan kutuya cep telefonunun seri numarasını yazın. Doğrulama için yer alan kodları ekranda gördüğünüzün aynısı olacak şekilde kutuya yazın ve ‘Devam’ seçeneğine tıklayın. Artık cihazın garantisi var mı? yok mu? cihazla ilgili bilgileri ekranda görmüş olacaksınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*