Araç Borç Sorgulama

Araç Borç Sorgulama

Gelir İdaresi Başkanlığı internet vergi dairesi vatandaşlara online olarak araç borç sorgulama yapma işlemini sunuyor. Bu hizmeti kullanarak sizde borç sorgulama yapabilir ve aracınıza ait vergi borcu ve ceza işlemleri gibi borç bilgilerini görebilirsiniz. Aynı zamanda araç borç sorgulama yaptığınızda çıkacak borcunuzu kredi kartınız ile sistemden ödeyebilirsiniz.

GİB araç sorgulama işleminizi yapmak için aşağıda verdiğimiz adrese tıklayarak İnternet Vergi Dairesi sayfasına ulaşmalısınız. Bu sayfada sizden sorgulamayı gerçekleştirebilmeniz için bir kaç bilgiler isteniyor.

  1. Plaka
  2. Özel Plaka
  3. T.C Kimlik Numarası veya Vergi Kimlik Numarası
  4. Tescil Tarihi

Bu bilgileri sizden istenilen alanlara girdiğinizde tamam tuşuna basarak araç borcunuzu görebilirsiniz. Kredi kartınız ile borç ödeme işlemi yapmak istiyorsanız geçmiş borçlarınızı da ödeyebileceğinizi hatırlatmak isteriz.

ARAÇ BORÇ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın araç borç sorgulama sayfasında motorlu taşıtlar verginizide görebilir ve kredi kartınız ile ödemesini yapabilirsiniz. Kredi kartı ile ödeme yapmak için GİB’in sayfasında yer alan anlaşmalı bankalara bakınız. Kredi kartınız anlaşmalı bankalar arasında yer almıyorsa, ödeme yaparken hata alma olasılığınız yüksek olacaktır. Aynı zaman da kredi kartınızla borç ödemek için yine GİB’in sitesinde yer alan saatler arasında ödeme gerçekleştirebileceğinizi unutmayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*