Araç Hasar Kaydı Sorgulama

Araç Hasar Kaydı Sorgulama

İnternetten araç hasar kaydı sorgulama ile sizde araç alım ve satım işlemlerinizde alacağınız aracın hasar kaydını görüntüleyebilirsiniz. Hasar kaydı sorgulama işleminiz ile araç alım satımlarınızda araçların hasar kayıtlarına ulaşabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde sizde alacağınız aracın daha öncelerden nasıl hasarları olduğuna ulaşarak daha bir emin karar ile aracı alabilirsiniz.
İkinci el araçlarda genellikle vatandaşlar araçların kaza yapıp yapmadığına güvenemediği için bu sorgulama ile araçların hasarı olup olmadığını öğrenerek artık gönüller daha rahat olacaktır.

Araç hasar kaydı sorgulama işleminizi 4 farklı şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

  1. Plaka ve Sigortalı TC Kimlik No İle Sorgulama
  2. Plaka ve Sigortalı Vergi Kimlik No İle Sorgulama
  3. Plaka ve Sürücü TC Kimlik No İle Sorgulama
  4. Cep Telefonunuzdan Mesaj Yolu İle Sorgulama

Bu dört farklı sorgulamadan ilk üçünü Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin web sitesi üzerinden online olarak gerçekleştirebiliyorsunuz. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin kaza tespit tutanağı sorgulama sayfasına ulaşmak için aşağıdaki adresten gerekli sayfaya ulaşabilirsiniz.

ARAÇ HASAR KAYDI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin internet sitesinde kazak tespit tutanağı sorgulama sayfasına ulaştığınızda bahsetmiş olduğumuz bu 3 yöntem ile araç hasar kaydı sorgulama yapabilirsiniz.

Mesaj İle Araç Hasar Kaydı Sorgulama

Cep telefonunuzdan mesaj göndererek araç hasar kaydına ulaşmak için, telefonunuzun mesaj gönderme alanına girerek aracın plakasını yazdıktan sonra 5664’de kısa mesaj gönderdiğinizde araç hasar kayıt bilgileri cep telefonunuza gelir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*