Araç Sorgulama

Araç Plaka Sorgulama, Plaka Sorgulama 

Araç sorgulama işlemini turkiye.gov.tr sistemi üzerinden yapılabiliyor. Bunun yanı sıra araç sorgulama işlemlerinde cep telefonunuzdan 5664’e kısa mesaj atarak ta sorgulama yapabilirsiniz.

Araç Sorgulama İşleminde Neler Gözükür?

Araç sorgulama işleminde sorgulayacağınız aracın hasar geçmişini, kaza bilgilerini ve sigorta poliçelerini çok kolay şekilde öğrenebilirsiniz.

Turkiye.gov.tr’den Araç Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-devlet sitesi üzerinden araç sorgulayabilmek için öncelikle bir e devlet sifrenizi olması gereklidir. E devlet sitesinin sağlamış olduğu bu sistem araç alacaklara kolaylık sağlıyor, araç alacak kişiler önceden araçla ilgili bilgi sahibi olabiliyor. Sizde araç sorgulamak için aşağıdaki örnek resimdeki alanda bulunan ‘Kimliğimi Şimdi Doğrula’ butonuna basarak T.C kimlik no ve e-devlet şifreni alanına ulaşacaksınız.

e devlet araç sorgulama

T.C kimlik no ve e-devlet şifresi alanına ulaştığınızda bu bilgileri doldurarak ‘Sisteme Giriş Yap’ deyiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra istediğiniz aracın bilgilerini sorgulayabilirsiniz.

Hemen Araç Sorgulamak için aşağıdaki alana tıklayınız.

[button link=”https://www.turkiye.gov.tr/arac-sorgulama” icon=”globe” color=”teal” window=”yes”]Araç Sorgulaması Yapmak İçin Tıklayınız![/button]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*