Arazi Toplulaştırması Sorgulama

Arazi Toplulaştırması Sorgulama

Arazi toplulaştırması sayesinde herhangi bir mahalle ya da köye ait projeleri liste halinde ayrıntılarıyla beraber görebilirsiniz. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının e devlet sistemi üzerinden vatandaşlara sunduğu bu hizmet tek aşamalı olup ekranda gördüğünüz formu doldurup gönderdiğinizde işleminiz tamamlanacaktır. Online olarak sistem üzerinden sorgulama sağlanan bu işlem de devlet tarafından yürütülen arazi toplulaştırmasına ait bilgileri göreceksiniz.

Arazi Toplulaştırılması Nasıl Yapılır?

Arazi toplulaştırması sorgulamasını yapabilmeniz için e devlet kapısını kullanmanız gerekecektir. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yaptırılmış bu uygulamayı kullanabilmeniz için e devlet sistemine giriş yaparak ekranda sizden istenen bilgileri seçmeniz yeterli olacaktır. Sizde hemen sorgulama yapmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak e devlet sistemine ulaşınız.

ARAZİ TOPLULAŞTIRMASI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sisteme giriş yaptıktan sonra,

  • İl
  • İlçe
  • Mahalle/Köy

alanlarında istediğiniz bölgeleri seçerek sorgula butonuna tıklayınız. Seçmiş olduğunuz bölge için herhangi bir proje yok ise aşağıdaki resimdeki gibi uyarı alırsınız.

il ilçe mahalle köye ait projeler

Bu uyarıdan sonra başka bir bölgeye ait proje sorgulaması yapmak için sağ üstte bulunan yeni sorguya tıkladığınızda tekrardan işlem yapabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*