Asat Borç Sorgulama

Antalya Su ve Atıksu İdaresi aboneleri artık internet üzerinden asat borç sorgulama asat fatura ödeme işlemini gerçekleştirebilecekler. Asat fatura ödeme merkezlerine gitmenize gerek kalmadan internet üzerinden faturanızı kredi kartınız ile ödeyebileceksiniz. Borç sorgulama ve online ödeme formu sayesinde sadece abone numaranız ile ne kadar su borcunuz olduğunu anında görebilirsiniz. Antalya’da hizmet sunan Asat müşterilerine daha hızlı destek verebilmek ve müşterilerine zaman kazandırmak için web sitesine online ödeme formu kurdu. Bu form üzerinden tamamen ücretsiz olarak siz Asat müşterileri dilediğiniz gibi borcunuzu öğrenebilir ve faturanızı ödeyebilirsiniz. Aşağıdaki adrese tıklayarak Asat’ın resmi web sitesine ulaşmalısınız.

ASAT FATURA SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

Asat Genel Müdürlüğü’nün resmi web sitesine girdiğinizde ekranda sağ tarafta bir resmin üzerinde ‘Online Borç Ödeme’ ibaresini göreceksiniz. Bu alana tıklayınız ve açılan sayfada sizden istenen gerekli bilgileri doldurduktan sonra ‘Borç Sorgula’ butonuna tıklayın. Borç sorgula dediğinizde Asat’a ait ne kadar su borcunuz olduğunu ekranda görebilirsiniz. Ekranda yer alan su borcunuzu ödemek istediğinizde kredi kartınızla işlem yapmak için ekranda ki bilgileri takip ederek ödeme sistemine ulaşabilirsiniz.

Asat İle İlgili Diğer Sorular

  • Asat’ın sitesinden su borcumu öderken kredi kartı bilgilerim güvende mi ?

Asat Genel Müdürlüğü’nünde web sitesi üzerinde açıklamış olduğu gibi kredi kartı bilgilerinizin üçüncü şahıslara geçmesi diye bir olay söz konusu değildir ve bilgileriniz Asat sisteminde tutulmamaktadır. Asat’ın internet üzerinden ödemeyle ilgili gerekli açıklamasını ayrıntılı şekilde görmek için tıklayınız.

  • İnternet üzerinden Asat su kesintilerini görebilir miyim?

Bu konuda Asat yetkilileri yine abonelerini düşünerek su kesintilerinden müşterilerin haberi olması açısından web sitesinde su kesintilerinin yazdığı bir sayfa hazırlamıştır. Bu sayfaya ister cep telefonunuzdan isterseniz de bilgisayarınızdan www.asat.gov.tr/kesinti yazarak ulaşabilirsiniz.

4 yorum

    • Merhaba Gamze hanım. Asat borç sorgulama işlemi yaparken hata almanızdaki sebep internet tarayıcınızdan kaynaklı olabilir. Asat’ın web sitesinde herhangi bir sorun gözükmüyor. İnternet tarayıcınızı değiştirerek borç sorgulama işlemini tekrar yapmanızı öneriririz. İyi günler.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*