Aski Borç Sorgulama

Aski Borç Sorgulama

Ankara Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından vatandaşların işlemlerini kolaylaştırmak için online fatura sorgulama uygulaması ücretsiz bir şekilde sunulmuştur. Aski abonesi olan herkes Aski’nin resmi sitesi üzerinden fatura sorgulama yaparak aski su fatura borçlarını görebilir. Aski borç sorgulama yapabilmek için herhangi bir yere üye olmanıza ya da ücret ödemenize gerek yoktur. Aski’nin resmi sitesi sayesinde kolay bir şekilde faturanızı sorgulayabilirsiniz. Hemen sizde faturanızı sorgulamak için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Aski’nin fatura sorgulama sayfasına ulaşınız.

ASKİ BORÇ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Aski fatura borç sorgulama sayfasına ulaştığınızda, iki farklı şekilde fatura sorgulamanızı yapabileceğinizi göreceksiniz.

Aski Sayaç Numarasından Fatura Sorgulama

 

Aski fatura sorgulama işleminizi sayaç numaranızdan yapmak için, abone numaranız ve sayaç numaranızı ekrana yazdıktan sonra resimdeki karakterleri girerek sorgula dediğinizde su fatura borcunuzu görebilirsiniz.

Aski Sayaç Numarasından Fatura Sorgulama Nasıl Yapılır

Aski Adres Kodundan Fatura Sorgulama

 

Aski faturanızı adres kodundan sorgulamak için sizden istenen alana abone numaranız ve adres kodunuzu yazmanız gereklidir. İstenen bilgileri girdiğinizde sorgula butonuna basarak fatura borcunuzu görebilirsiniz.

Aski Adres Kodundan Fatura Sorgulama Nasıl Yapılır

Adres kodu ve sayaç numarasını, örnek su faturasında da gördüğünüz gibi daha önceki su faturanıza bakarak öğrenebilirsiniz.

Örnek Su Faturası

aski örnek su faturası

Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Aski Borç Sorgulama” için 2 yorum

 • 20 Ekim 2016 tarihinde, saat 13:55
  Permalink

  ….. nolu aboneyim sincanda ikamet ediyorum iki ay once su saatim değişti iki aydir faturam çıkmıyor ne deni nedir

  Yanıtla
  • 21 Ekim 2016 tarihinde, saat 00:15
   Permalink

   Merhaba Ramazan bey. Abone numaranızı yayınlayarak yorup yaptığınız için yorumuna onay vermeden önce abone numaranızı silerek düzenledik. Güvenliğiniz açısından abone numaranızı paylaşmanız siteminde yasaktır. Faturanızla ilgili konuya gelincede. Bu konuyu Aski Genel Müdürlüğü ile görüşmeniz gereklidir. Size bu konuyla ilgili maalesef yardımcı olamıyoruz. Aski ile sitemizin hiç bir anlaşması yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir