Aski Fatura Borç Sorgulama

Aski borç sorgu

Aski’ ye olan su borcunuzu evinizden çıkmadan, saatlerce sıra beklemeden de öğrenmeniz mümkün. İnternet üzerinden yapacağınız sorgulama işlemi ile toplam su faturası borcunuzu görebilirsiniz. Ayrıca borcunuzun son ödeme tarihini, ödenmemiş borcunuzun olup olmadığı gibi detayları da kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

İnternet sitesi ve uygulamalar üzerinden gerçekleştirilen Aski fatura borç sorgulama işlemleri; su aboneliği bulunan tüm vatandaşların belirtilen adımları takip ederek kolaylıkla yapabileceği bir işlemdir.

Aski Fatura Borç Sorgu

Ankara Aski Su aboneliği bulunan, faturalarında sürprizler yaşamak istemeyen vatandaşlar? Aski Genel Müdürlüğünün müşterilerine sunduğu online gerçekleştirilen borç sorgulama işlemi sırasında fatura ödeme işleminizi de yapabilirsiniz.

Aski Online Fatura Sorgulama Nasıl Yapılır?

Aski su faturası sorgulama işlemleri için iki bilgiye ihtiyaç duyulmaktadır. İlki su abonesi olan kişinin kimlik numarası diğeri ise faturanın üzerinde yazan abone numarasıdır. Bu bilgilerden sonra sırası ile yapılması gereken işlemler şu şekildedir;

  • ASKİ resmi internet sayfası açılmalıdır. (aşağıdaki bağlantıya tıklayarak hemen geçerli sayfaya ulabilirsiniz.)
  • Açılan pencerede resmi web sitesi açılacaktır. Sayfada yer alan ‘Fatura Sorgulama
   Online Su Fatura’ alanına gelip tıkladığınızda açılacak kutucukta sizden istenen TC Kimlik numarası ve abone numarası kısmına istenilen bilgiler yazılmalıdır. Abone numarası faturanızın üzerinde, üst kısımda yazan 6-7 haneli sayıdır.
  • Bu alanları doldurduktan sonra borç sorgula yazısına tıklayarak su faturalarınız ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Aski Fatura Borcunuzu Öğrenmek İçin: Tıklayınız.

Aski Uygulama İle Fatura Sorgulama

Aski Uygulama İle Fatura Sorgu

Aski Genel Müdürlüğünün yayınladığı akıllı cihaz uygulaması ‘ASKİ’ app ile faturanızı anında görüntüleyebilirsiniz. Apple ve Android cihazlarınızdan uygulamayı indirdiyseniz hemen faturanızı öğrenebilirsiniz.

Uygulama üzerinden faturanızı görüntüleyebilmek için öncelikle programdan üye olduktan sonra giriş yapmalısınız. Giriş işlemi gerçekleştikten sonra ekranda yer alan ‘Fatura Sorgula’ seçeneğine tıklayın. Artık bu işlemle sizde fatura borçlarınızı anında görebilirsiniz.

Aski Fatura Ödeme

Aski su faturanızı bir kaç işlemle ödeyebilirsiniz. Faturanızı öderken kredi kartı veya hesap kartını kullanmalısınız. Su faturası ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz seçenekler aşağıda yer almaktadır.

 • İnternet Bankacılığı
 • Aski Online İşlemler
 • Aski Akıllı Cihaz Uygulaması
 • Aski Su Faturası Ödeme Noktaları
 • Anlaşmalı Su Faturası Ödeme Web Siteleri

Yukarıda ki belirtiğimiz ödeme yöntemlerinden hangisi size daha kolaysa ödemenizi de o yöntemle tercih edebilirsiniz.

2 yorum

  • Merhaba Ramazan bey. Abone numaranızı yayınlayarak yorup yaptığınız için yorumuna onay vermeden önce abone numaranızı silerek düzenledik. Güvenliğiniz açısından abone numaranızı paylaşmanız siteminde yasaktır. Faturanızla ilgili konuya gelincede. Bu konuyu Aski Genel Müdürlüğü ile görüşmeniz gereklidir. Size bu konuyla ilgili maalesef yardımcı olamıyoruz. Aski ile sitemizin hiç bir anlaşması yoktur.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*