E-Devlet Borç ve Alacak Sorgulama

Mobil Sabit İnternet Kablo Tv Uydu İşletmecilerinden Borç ve Alacak Sorgulama

E devlet tarafından vatandaşlara sunulan hizmette; mobil, sabit, internet, kablo tv ve uydu işletmecilerine ait borç ve alacağınız var mı yok mu bunu anında öğrenebilirsiniz. Online olarak sistem üzerinden görebileceğinizi borç ve alacak sorgulamasında yukarıda bulunan işletmelerde kayıtlı firmalarda abonelikleriniz var mı varsa borcunuz ya da o firmadan alacağınız var mı öğrenin.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun e devlet işbirliğiyle vatandaşlara sunduğu bu sistemde mobil işletmeciler arasında 3 operatör yer almaktadır. Örneğin bizim Avea’da 1 adet aktif 2 adet pasif olmak üzere 3 abonelik bilgimizin olduğunu söylüyor sistem. Aboneliğimiz kapsamında toplam borcumuzun 0,00 TL alacağımızın da, 0,00 TL olduğunu gösteriyor. Sizin toplam borcunuz ne kadar ya da bu firmalardan alacağınız var mı görmek için aşağıdaki adrese tıklayarak  BTK’nın e devlet üzerinden gerçekleştirilen borç alacak sayfasına ulaşınız.

BTK BORÇ VE ALACAK SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Siteye girdiğinizde borç ve alacak sorgulayabilmeniz için sizden e devlet sistemine giriş yapmanız istenmektedir. Sisteme giriş yaptığınızda borç ve alacak sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz. Bu sorgulama sayesinde işletmelerden alacağınız var mı ya da belirtilen işletmelere borcunuz var mı öğrenmiş olacaksınız. E devlet sisteminde bulunan bu sorgulama da abone sayısı 200.000’in üzerinde olan işletmecilere ait aboneliklerinizin borç ve alacak bilgilerini görebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*