Eshot Bakiye Sorgulama

eshot-sorgulama

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşlara sunulan toplu taşıma araçları Eshot olarak geçmektedir. Eshot Genel Müdürlüğü ulaşımda İzmirli vatandaşlara her türlü kolaylığı sağlamak amacıyla internet sitesi üzerinde yenilik yapmıştır. Yapılan bu yenilik sayesinde İzmirli vatandaşlar, Eshot bakiyelerini sistem üzerinden öğrenebilecekler. Eshot bakiye sorgulama işlemi sayesinde akıllı kartınızda ne kadar bakiye kaldığını görebilecek ve toplu taşıma araçlarına binmeden önce bakiye yükleme yapıp yapmamanız gerektiğini öğrenebileceksiniz.

Akıllı kartınızın bakiye bilgisini öğrenmek için Eshot’un web sitesinde bulunan bakiye sorgulama menüsünü kullanmalısınız. Eshot bakiye öğrenme menüsüne sayfamızın altında bulunan linkten ulaşabilirsiniz. Bakiye sorgulama sayfasına ulaştığınızda sizi aşağıdaki örnek resimdeki sayfa karşılayacaktır.

 

 

 

Bu alanda sizden 11 haneli akıllı kart numaranızı girmeniz isteniyor. Akıllı kartınızın üzerinde yer alan numaranın tamamını  boşluk ve tire işareti  olmadan  akıllı kart numarası yazan boşluğa yazınız ve sizde de gözüken ben robot değilim doğrulama alanın da bulunan kare kutucuğu işaretleyerek önünüze çıkacak karakterleri doğru işaretleyerek sorgula butonuna basınız. Bu sayede  Eshot bakiyenizi öğrenmiş olacaksınız. Eshot bakiye sorgulama işlemiyle ilgili öneri-istek ve şikayetlerinizi Eshot’un web sitesinde yer alan öneri istek sayfasından Eshot Genel Müdürlüğüne iletebilirsiniz.

ESHOT BAKİYE ÖĞRENMEK İÇİN: TIKLAYINIZ

7 yorum

  1. daha öncelerden keşke habeirm olsaymış böyle bir sistem olduğundan. Artık alışkanlık olmuş hergün girip burdan bakiyeme bakıyorum acaba biterde otobüse bindiğimde yetersiz bakiye derse diye 😀

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*