Etimesgut Belediyesi Emlak Vergisi Sorgulama

etimesgut-belediyesi

Etimesgut Belediyesine ait emlak vergilerinizi kolaylıkla ödeyebilirsiniz. e-Belediye sistemi sayesinde emlak vergilerinizi kolayca sorgulayabilir ve online olarak da ödeme yapabilirsiniz. Sizde Ankara’nın Etimesgut ilçesinde bir taşınmaz sahibiyseniz evinizin emlak vergisi gelmiş olabilir. Etimesgut Belediyesinin vatandaşlarına sunduğu T.C. kimlik numarası ile tahsilat sayfası üzerinden yapılandırma borçları ve diğer borçlarınız hakkında bilgi alabilirsiniz.

ETİMESGUT BELEDİYESİ EMLAK VERGİSİ

Belediye emlak vergisi sorgulama yapmak ve borcunuzu ödemek için aşağıda bulunan bağlantıya tıklayınız. Bağlantıya Etimesgut Belediyesinin e-Belediye uygulaması sayfasının linkini koyduğumuzdan direk olarak kurumun resmi sayfasına ulaşmış olacaksınız.

ETİMESGUT BELEDİYESİ EMLAK VERGİSİ SORGULAMA

etimesgut-belediyesi-borç-sorgulama

Sayfa açıldığında resimde gördüğünüz gibi bir alana ulaşmış olacaksınız. Karşınızda bulunan TC Kimlik Numara İle Tahsilat alanının altında yer alan ‘T.C. Kimlik No’ alanına T.C. kimlik numaranızı yazın ve ‘Diğer Borçlar’ seçeneğini işaretleyin ve ardından ‘Göster’ butonuna tıklayın. Eğer bilgilerinizi doğru girdiniz ve herhangi bir vergi borcunuz varsa sayfada karşınıza ‘Açıklama’ alanında borcun ne için olduğu ve borcun tutarı yazacaktır. Örneğin; emlak borcunuz varsa açıklama alanında ‘Bina Vergisi’ ibaresi altında borcunuz gözükecektir. Borç tutarınızın gecikmesi varsa gecikme faiz oranını ve son ödeme tarihini de yine aynı sayfada yer alan açıklamada görebilirsiniz.

ETİMESGUT BELEDİYESİ GEÇMİŞ DÖNEM BORÇLARINI ÖĞRENME

Etimesgut Belediyesine geçmiş bir dönem borcunuz varsa yukarıda bahsettiğimiz sayfada bir ibare yer alacak; ‘Geçmiş Dönem Borçlarını Göster’ bu başlığın yanındaki kutuyu işaretlerseniz sayfada karşınıza geçmiş dönem borçlarınız da çıkacaktır. Lütfen emlak vergisi ve diğer vergilerinizin geçmiş dönem borçlarına baktığınızda gecikme zammı kısmına da bakmayı unutmayın. Geçmiş döneme ait borçlarınızı kontrol ediyorsanız muhakkak bir gecikme zammı da sizi bekliyor olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*