Findeks Kredi Notu Sorgulama

Findeks Kredi Notu Sorgulama

Findeks Nedir?

Findeks Türkiye’de bulunan bankalar arasında 9 tanesi tarafında ortak olarak kurulmuş finans sektörüne yönelik tasarlanmış finansal bir hizmet alanıdır. Findeks’i kullanarak şahsınıza ait finansal durumları inceleyebilir ve kontrol edebilirsiniz. Kredi notunuzu takip etme imkanına ve diğer finansal kuruluşlardaki kredi borç ve limitlerinize ulaşma imkanına sahipsiniz.

Banka Kredi Notu Ne Demektir ?

Kredi notu bankaların kredi verirken bakmış oldukları bir referans notudur. Bir işe bile girerken size referansınızı sorarlar bunu da aynı o şekilde düşünebilirsiniz. Bankadan kredi alacağınız zaman sizin kredi notunuza bakarlar. Kredi notunuz ne kadar yüksek olursa bir bankadan kredi alırken o kadar kolay alırsınız. Ve faiz oranlarını daha düşük alma durumuna sahip olma şansını da elde edebilirsiniz.

Findeks Kredi Notu Nasıl Sorgulanır?

Findeks kredi notu sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmeniz için öncelikle Findeks.com sitesine üyeliğiniz olması gereklidir. Üyelikleriniz Findeks sisteminde tamamen en üst seviyede korunmaktadır ve kişisel bilgileriniz başkalarıyla paylaşılmamaktadır.

https://isube.findeks.com/ers/uyelik/bireyselUyelik.xhtml”Findeks Üyesi Olmak İçin Tıklayınız!

Üyelik sayfası açıldığında sizden istenecek T.C kimlik numarası, doğum tarihi, e-posta adresi, çalışma şekli, eğitim durumu bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde girdikten sonra üyeliğinizi gerçekleştirebileceksiniz. Üyeliğinizde gerçekleştiğine göre artık Findeks kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

https://isube.findeks.com/ers/login.xhtml”Findeks Kredi Notunuzu Öğrenmek İçin Tıklayınız!

Açılan kullanıcı giriş sayfasında üye olurken girmiş olduğunuz T.C kimlik numaranızı ve parolanızı istenen alana yazarak giriş yap tuşuna basınız. Online kredi notu sorgulama sayfasına giriş yapacaksınız.

 

Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası Iban Sorgulama başlıklı makalemizde garanti bankası iban sorgulama nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*