Gelir Testi Sonucu Sorgulama

Gelir Testi Sonucu Sorgulama

Kimlerin Gelir Testi Yaptırması Şart?

Türkiye’de sosyal güvencesi olmayan 18 yaşından büyük vatandaşların gelir testi yaptırması gerekiyor. Ancak sigortalı olan birinin bakmakla yükümlü olduğu kişiler var ise bu kişilerin gelir testi yaptırması zorunlu değil. Yani sigortalının çocukları, annesi, babası, eşi bu testi yaptırmak zorunda değil.

Ülkemizde bir çok kişi gelir testi yaptırmadığı için, hastaneye gittiklerinde yüklü bir faturayla karşı karşıya kalabiliyor. Bu sebeple artık bir çok kişi tarafından yaptırılan gelir testi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı olarak gerçekleştirilmektedir. Gelir testi sonucu kaç günde belli olur, gelir testi sonucu nasıl öğrenilir diye merak eden vatandaşlar bu yazıyı tamamen okuduklarında gelir testi sonucunu görebilirler.

Gelir testi yaptıran tüm vatandaşlar internet üzerinden gelir testi sonucuna ulaşabilir. Bu sonuca ulaşmak için herhangi bir ücret alınmaz ve tamamen e devlet sitesi üzerinden güvenli bir şekilde sonucu görebilirsiniz. Gelir testi sonucu e devlet sitesi üzerinden öğrenildiği için aşağıdaki adrese tıklayarak siteye ulaşınız.

GELİR TESTİ SONUCU SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

E devlet sitesine girdiğinizde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı adı altında yürütülen gelir testi ekranına ulaşmak için sizden e devlet şifresi ile sisteme girmeniz isteniyor. Bu alanda sisteme isterseniz e devlet şifrenizle isterseniz de diğer giriş işlemleriyle sisteme giriniz. Sisteme girişiniz gerçekleştiğinde gelir testi sonucunuzu ekranda görebileceksiniz. Eğer gelir testi yaptırmadıysanız ‘Gelir testi sonucu bulunamamıştır.’ diye uyarı alacaksınız. Lütfen sisteme giriş yapmadan önce gelir testi yaptırdığınızdan emin olunuz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*