HGS Bakiye Yükleme

HGS Bakiye Yükleme

Vatandaşların HGS ile ilgili işlemlerini online olarak gerçekleştirebilmeleri büyük bir kolaylık sağlıyor. Konuyla ilgili işlemlerinizi sunulan online hizmetlerle kontrol edebilir ve inceleyebilirsiniz. Vatandaşların bakiye yükleme işlemi de yine online işlemlerle gerçekleştirilebiliyor. HGS bakiye yükleme işleminizi internet üzerinden kolay bir şekilde yapabilir ve isterseniz HGS’nin diğer işlemlerine de bakabilirsiniz.

HGS bakiye yüklemesi nasıl yapılır?

HGS bakiye yükleme işlemi hgs.epttavm.com sitesi üzerinden TC Kimlik No, Plaka, Pasaport No veya Vergi No ile sorgulamayla gerçekleştirilebiliyor. Türkiye’nin tek online HGS yükleme noktası olan hgs.epttavm.com internet sitesinden sizlerde kolayca HGS bakiye yüklemenizi yapabileceksiniz. Öncelikle aşağıdaki bulunan bağlantıya tıklayarak HGS bakiye yükleme sayfasına ulaşmalısınız. Yükleme yapmak istediğiniz sayfaya ulaştığınızda aşağıdaki gibi bir yükleme alanı açılacaktır.

hgs bakiye sorgu

Yükleme alanında resimde de gördüğünüz gibi sorgulama seçeneğini seçmelisiniz. Plaka No ile sorgulama seçeneğini seçtiğinizi düşünelim ve devam edelim. Örnek plaka yazan alana araç plakanızı yazdıktan sonra sorgula butonuna basmalısınız. Eğer HGS etiketinizi bankadan aldıysanız bu sistem üzerinden yükleme yapmanıza izin verilmemektedir. PTT’den aldığınız HGS etiketiniz için araç plakanızı girdiğinizde sizi HGS etiketi seç alanına yönlendirecektir. Bu alanda HGS etiketinizi seçtikten sonra HGS bakiye yükleme alanına geleceksiniz ve buradan istediğiniz bakiyeyi seçtikten sonra ödeme yap alanına tıklamalısınız. HGS ödemenizi gerçekleştirebilmeniz için ödeme sayfasına ulaştığınızda gerekli kart bilgilerinizi girerek yükle butonuna basarak HGS bakiye yükleme işleminizi gerçekleştireceksiniz ve HGS etiketinize bakiye yükleme işleminiz tamamlanmış olacaktır.

HGS BAKİYE YÜKLEMEK İÇİN: TIKLAYINIZ

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*