HGS Borç Sorgulama

HGS Borç Sorgulama

Hızlı geçiş sisteminin kısaltılması HGS olarak geçmektedir. HGS ile vatandaşlar ücretli otoyollarda ve köprülerde araçlarıyla durmadan geçebilir. Daha önceki senelerde KGS olarak geçen sistem artık HGS olarak devam etmektedir. HGS sistemi sayesinde otoyol ve köprülerde araç kuyrukları dahada aza düşürülmüştür. Ücretli yolu kullanmadan önce PTT ya da anlaşmalı bankalardan HGS kartınızı temin edebilirsiniz. Ekonomik ve uzun ömürlü olan HGS kartınız ile ücretli yollarda beklemeden geçiş size vakit kazandıracaktır.

Aracınızın ön camına yapıştırarak HGS kartınızı kullanabilirsiniz. HGS çipli bir sistem olup ücretli yollarda HGS geçişlerinde otomatik okumaktadır. Geçiş sırasında HGS elektronik ortam sayesinde bakiyenizden otomatik düşüş yapar. HGS müşteri hizmetleri vatandaşların mağdur olmaması için internet sitesi üzerinden giriş yapılarak HGS borç sorgulama yapılmasına izin vermektedir. HGS’nin borç sorgulama sayfasına aşağıda bulunan bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

HGS BORÇ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

HGS BORÇ SORGULAMA

HGS geçiş ihlalinizi online olarak öğrenmek için yukarıdaki bağlantıya tıkladığınızda HGS müşteri hizmetlerinin sayfasına ulaşacaksınız. HGS borcunuzu öğrenmek için sitede yer alan ‘Geçiş İhlali Sorgula’ butonuna tıklamalısınız.

hgs borç öğrenme

Açılan alanda aşağıdaki gibi bir sorgulama ekranı göreceksiniz. Burada bulunan alanları doldurmanız gerekiyor.

hgs geçiş ihlali öğrenme

Mavi ok ile gösterilen alana araç plakanızı yazarak size gösterilen kodu gerekli alana giriniz. HGS kaçak geçiş öğrenme işleminiz sorgula butonuna basarak gerçekleşmiş olacak ve ihlal sorgulamanıza ait detayları göreceksiniz. HGS kaçak geçiş sorgulama yaptığınızda son 2-3 gün sisteme yansımamış olarak gösterilebilir.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*