İett Hareket Saatleri

İett Hareket Saatleri

İstanbul’da hizmet veren İett, Metrobüs, Nostaljik Tramvay ve diğer şehir içi taşımacılığında İstanbullu vatandaşlara kolaylık sağlamaktadır. İett İstanbullu vatandaşlara daha iyi hizmet vermek ve İstanbul hayatını daha da kolaylaştırmak için sabahın erken saatlerinden gecenin geç saatlerine kadar şehir için ulaşım hizmeti vermektedir.

Şehir içi ulaşımda trafiğin rahatlamasına da yardımcı olan toplu taşıma araçları oldukça önemli bir noktadır. Vatandaşlar şehir için ulaşımlarında ne kadar çok toplu taşıma araçlarını kullanırlarsa o kadar çok trafik rahatlayacaktır. Gideceğiniz noktaya sizlerin ulaşmasını sağlayan İett aynı zamanda nereye nasıl gideceğinizin tarifini yapıyor ve hatta hareket saatlerini sizler için web sitesinden yayınlıyor. Daha önce İett nasıl giderim yazımızda sizlere İett ile nereye nasıl gideceğinizi anlatmaya çalışmıştık. Bu yazımızda da İett hareket saatlerini nasıl öğreneceğinizden bahsedeceğiz.

İett saatleri konusunda sizde fikir edinmek istiyorsanız öncelikle aşağıda bulunan linkten İett’nin resmi sitesinde yer alan Hat hareket saati sayfasına ulaşmalısınız. Aşağıdaki örnek resim İett hareket saatleri sayfasına ait mobilden ve bilgisayardan görünümlerin resimleridir.

ieetsaatleri

Geçerli sayfaya ulaştığınızda 98B veya Yıldız Durağı gibi… yazan alana durak ya da otobüsle ilgili bilgiyi girmelisiniz. Bunlardan hiç birini girmeden İett hareket saatlerini öğrenmek istiyorsanız aşağıda bulunan numaralandırılmış isimlere tıklayarak hareket saatleri sayfasına ulaşabilirsiniz.

Örneğin 1 numaralı Kirazlıtepe – Acıbadem – Kadıköy seçeneğine tıkladığımızda açılan sayfada hareket saatleri yer alacak ve bunun yanı sıra geçtiği duraklar, hat güzergahı ve hat ile ilgili notlar yer alacaktır. İş günleri, cumartesi ve pazar ayrı ayrı saatlendirilmiştir. İett otobüs Hareket saatlerini bu üç farklı zamana göre görebilirsiniz.

İETT HAREKET SAATLERİ İÇİN: TIKLAYINIZ

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*