İett Nasıl Giderim

İett Nasıl Giderim

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbullu vatandaşlar için ulaşımda sorun yaşamamaları adına sürekli olarak yenilikler yapmaya çalışıyor. İstanbul’da şehir içi ulaşımda hizmet vermekte olan İettler de vatandaşların ulaşımda kullandığı otobüslerden. İstanbullular gidecekleri yere nasıl gideceğini bilmeseler dahi bir kaç saniye içerisinde bunu ayrıntısıyla öğrenebilirler. Gideceğiniz noktaya hangi otobüs gidiyor hangi güzergahı kullanıyor ve kaç otobüse binip inmeniz gerekli ortalama varış süreniz nedir bunların hepsini ayrıntılı bir şekilde görebilirsiniz. Özellikle de İstanbul’un yabancısı olan vatandaşların çok işine yarayacak bu sistem ile İstanbul’da kolayca istediğiniz yeri gezebileceksiniz. İett’nin resmi web sitesinde yer alan nasıl giderim sayfasına ulaşarak sizlerde nereden nereye gideceğinizi seçerek hesapla yapabilir ve nasıl gidileceğini öğrenebilirsiniz. İett nasıl giderim sayfasına aşağıda bulunan linkten ulaşabilirsiniz. Nasıl giderim sayfasına girdiğinizde nereden nereye diye 2 tane seçenek olacak ve önünüzde bir harita olacaktır. İsterseniz haritadan nerede olduğunuzu ve nereye gideceğiniz seçebilir isterseniz de nereden nereye yazan kısımlara bulunduğunuz yerin adını ve gideceğiniz yerin adını yazarak hesapla butonuna basabilirsiniz. Hesapla butonuna bastığınızda iste seçenekler diye bir başlık altında bir kaç seçenek çıkabilir. Bunlardan size uygun olanını seçerek hedef noktaya nasıl ulaşacağınızı görebilirsiniz.

Hedef noktaya ulaşmanız için size ayrıntılarda hangi otobüse bineceğinizi ve nerede ineceğinizi aynı zamanda indiğiniz yerden nereye yürümeniz gerektiğini be tekrar oradan hangi otobüse binmeniz gerektiğini görebilirsiniz. İett nasıl giderim sayfasını ingilizce olarak kullanmak isteyen vatandaşlar ise sayfaya ulaştıklarında üst tarafta TR yazan yerin yanında bulunan küçük ok işaretine tıklayarak açılan alanda ingilizceyi seçtiklerinde ingilizce kullanım yapabilirler.

İETT NASIL GİDERİM SAYFASI İÇİN: TIKLAYINIZ

7 yorum

 1. KOZYATAĞ’IN DAN GEÇEREK SARI GAZİ YÖNÜNE NATO YOLUNU KULLANARAK GİDEN OTOBÜSLER HANGİLERİDİR, BİLGİ VERİRSENİZ ÇOK MEMNUN OLURUM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM,

  • Merhaba, bizim İett ile herhangi bir anlaşmamız ya da ortaklığımız yok. Sadece bilgilendirmek amaçlı bu yazıyı yazdık. Sizler isterseniz kendiniz nasıl gidebileceğinizi belirleyebiliyorsunuz. Yazıdaki tarifimizi okuduğunuzda size yardımcı olacaktır.

  • Merhaba, bunu biz site yetkilisi olarak söylemiyoruz. İett ile bir anlaşmamız mevcut değil. Siz kendiniz tarif ettiğimiz yazı üzerinden nasıl gidebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

 2. Kadıköy – Fikirtepe, Mandıra caddesinden,
  Barbaros, Şebboy Sk. No:4, 34746 Batı Ataşehir/İstanbul
  HALKBANK GENEL MÜDÜRLÜK
  Adresine nasıl giderim..?

  • Ahmet bey yazıda tarif ettiğimiz şekilde İETT’nin nasıl giderim sayfasını kullanabilirsiniz. Artı bir şekilde maalesef yardımcı olamıyoruz.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*