IMEI Kayıt Hakkı Sorgulama

IMEI Kayıt Hakkı Sorgulama

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte telefonlarda herşeyi yapmak mümkün olmaya devam ediyor ve sürekli yeni özelliklerle karşı karşıya kalıyoruz hatta teknolojiye yetişemiyoruz. Ne kadar teknolojiye yetişemesekte akıllı telefon alma herkesi hayalidir. Günümüzde yeni akıllı telefonlar çok pahalı olduğundan dolayı yurt dışından telefon getiren vatandaşta bir hayli çok. İşte IMEI Kayıt Hakkı Sorgulama sistemide tam olarak bu konuda devreye giriyor ve yurt dışından getirilmesi düşünülen cihazın İmei numarası alıp alamıyacağını öğrenebiliyorsunuz. Eğer getirdiğiniz telefonun İmei kaydı yoksa hiç bir GSM operatöründen yararlanamazsınız. Buda akıllı telefonun pek işe yaramadığı anlamına gelir. Bu yüzden IMEI Kayıt Hakkı Sorgulaması yapmadan yurt dışından elektronik cihaz yani tablet, cep telefonu getirmek çok mantıklı olmayabilir.

IMEI Kayıt Hakkı Sorgulama Nasıl Yapılır?

IMEI Kayıt Hakkı Sorgulama sistemi Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumun’dan  yapılmaktadır. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuda e-devlette kayıtlı olan bir merkez olduğundan direk olarak e-devlet üzerinden sorgulamayı gerçekleştirebiliyorsunuz. Hemen İemi kayıt hakkı öğrenme sistemine ulaşmak için aşağıdaki adrese tıklayınız.

IMEI Kayıt Hakkı Sorgulama  yandaki sorgulama adresine tıkladığınızda e-devlet sistemine giriş sayfasına ulaşacaksınız. E-devlet giriş bilgilerinizi ekrana yazarak giriş yap dediğinizde kayıt yaptırıp, kayıt yaptıramayacağınızı öğrenebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*