IMEI Sorgulama

telefonum çalıntımı

IMEI Sorgulama ile cep telefonunuzun yasal yollar ile ithal edilip-edilmediğini, çalıntı veya kayıp olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. IMEI numarası cep telefonun kimlik numarasıdır. Nasıl her insana ait bir T.C kimlik numarası mevcutsa IMEI numarasıda her telefonun mevcuttur. Bu numara cep telefonlarına üretim esnasında yüklenir ve o telefona özel olarak yüklenir. Bir IMEI birden fazla telefonda çalışmaz tek bir cep telefonuna aittir.

Cep Telefonumun IMEI Numarasını Nasıl Öğrenirim?

Sayın cep telefonu kullanıcıları; teknolojinin sürekli gelişmesiyle cep telefonlarında da sürekli değişiklikler mevcut oluyor fakat IMEI numarasını öğrenme bütün cep telefonlarında aynı yöntemle öğrenilmektedir. Telefonunuzdan numara çevirme yerine girerek *#06# yazarak cep telefonunuzun IMEI numarasını öğrenebilirsiniz. Sıra geldi telefonunuz çalıntımı değilmi öğrenmeye. Aşağıdaki yazıyı okuyarak bunu öğrenmeniz sadece 30 saniye sürecektir.

Cep Telefonum Çalıntımı Değilmi Nasıl Öğrenirim?

Biliyorsunuz ki devletin bize internet üzerinden sunmuş olduğu bir web sitesi mevcut bunun adıda e-devlet. Buraya girmek ve çoğu işlemleri yapmak için bizden e-devlet şifresi istemekte fakat IMEI sorgulama işleminde bu şifreye gerek kalmadan ekrana IMEI numarasını yazarak gerekli sonuca ulaşabiliyorsunuz. Hemen IMEI sorgulamak için aşağıdaki adrese tıklayınız.

IMEI Sorgulama yandaki adrese tıkladığınızda açılacak olan sorgulama ekranı aşağıdaki resimdeki gibi olacaktır.

IMEI Sorgulama

 

Resimde gördüğünüz gibi gerekli alanları doldurarak telefonunuz çalıntımı, kayıpmı, yasal yollarlamı üretildi, telefonun gerçek markası modeli nedir öğrenebilirsiniz.

 

 

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*