İmei Sorgulama

İmei Sorgulama

Online olarak öğrenebileceğiniz IMEI sorgulamasının nasıl yapıldığını sitemizdeki detayları okuduktan sonra öğrenebilirsiniz. IMEI numarası telefonun kimliği olarak da nitelendiriliyor. Akıllı telefon sahipleri IMEI sorgulaması yaparak cihaz ile ilgili her türlü bilgiye ulaşabiliyor. IMEI sorgulama sistemi ile artık aldığınız akıllı telefonların çalıntı olup olmadığını da öğrenebiliyorsunuz. IMEI sorgulama işlemi yoğun bir şekilde kullanılıyor.

IMEI sorgulama işlemi BTK tarafından geliştirilmiştir. Mobil Cihaz Kayıt Sistemi (MCKS) üzerinde cihazınızın IMEI numarasını e-devlet sistemi üzerinden sorgulatabiliyorsunuz. E-devlet üzerinden IMEI sorgulaması yaptığınızda cihazın kayıt durumunu, çalıntı olup olmadığını ve kim ya da hangi kuruluş tarafından kayıt ettirildiğini ve hangi tarihte kayıt ettirildiğini görebiliyorsunuz.

Telefonun IMEI’i Nasıl Öğrenilir?

Cep telefonunuzun imei öğrenme için, telefonunuzun numara çevirme ekranına *#06# yazarak  ulaşabilirsiniz.

IMEI Sorgulama Nasıl Yapılır?

Cihazınızın IMEI’ını sorgulamak için e-devlet web sitesinde imei sorgulama sayfasına girmeniz gerekiyor. Bu sayfaya biz sizi yönlendireceğiz. E-devlet IMEI sorgulama sayfasına girdiğinizde karşınızda şu şekilde bir sayfa açılacaktır.

İmei Sorgulama

Açılacak olan bu sayfada cihazınızın IMEI nosunu ve yanda bulunan Güvenlik resmindeki karakterleri alana girdikten sonra sorgula butonuna basmanız yeterli olacaktır. Hemen E-devlet IMEI sorgulama ekranına gitmek için aşağıdaki adrese tıklayınız.

IMEI SORGULAMAK İÇİN: TIKLAYINIZ

Son Güncelleme : 01.04.2018

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*