İTO Firma Sorgulama

ito-firma-bilgileri-sorgulama

ito-firma-bilgileri-sorgulama

İTO firma sorgulama işlemi yapmak isteyen vatandaşlar bir kaç yöntemle firma bilgilerini öğrenme işlemlerini yapabilecekler. Örneğin sorgulama yapmak istediğiniz firmanın ortakları var mı bilmek istiyorsanız İTO’nun sistemi üzerinden sorgulamayı yaparken şirket ortakları sorgulama da yaparak firmanın ortakları olup olmadığını öğrenebilirsiniz. İTO’nun sayfasında Firma Bilgileri/Sicil Kayıtları/Ticaret Ünvanına Göre Arama alanında firma sorgulama yapacaksınız. Yazımızın en altında yer alan bağlantıya tıklayınız. Bu bağlantıya tıkladığınızda sizi direk olarak İTO’nun sorgulama sayfasına yönlendirecek.

İTO FİRMA SORGULAMA NASIL YAPILIR?

İTO’nun resmi sitesine aşağıdaki bağlantıdan ulaştıktan sonra yapmanız gereken aşağıda yazan bilgilerden herhangi birisini sistemden seçerek doldurmanız oluyor.

  • Ticaret Ünvanına Göre
  • Eski Ünvanına Göre
  • İşletme Adına Göre

İTO ÇAĞRI MERKEZİ TELEFON NUMARASI : 444 0 486

Yukarıdaki üç sorgulama türünden hangisiyle İTO firma sorgulama yapmak istiyorsanız İTO’nun sistemindeki ekrandan seçin. Örneğin Ticaret Ünvanına Göre aramayı seçtiyseniz hemen bir altta bulunan alana firma sorgulama için Ticaret Ünvanını yazmanız gereklidir. Sizde bu bilgileri doğru bir şekilde gerçekleştirdiğiniz den emin olduğunuzda resim doğrulama için gördüğünüz karakterleri kutuya yazdıktan sonra ‘Ara’ butonuna tıklayınız.

İTO firma sorgulama yapmak istediğiniz firmanın bilgileri ekranda Sicil no, ünvan, adres, semt, durum bilgileriyle karşınıza çıkacaktır. İstanbul Ticaret Odasının web sayfası üzerinden aynı zamanda İTO BORÇ SORGULAMA yaparak isterseniz kredi kartınızla üye borcunuzu da ödeyebilirsiniz.

İTO FİRMA SORGULAMA İÇİN: TIKLAYINIZ

1 yorum

  1. İto firma sorgulama yapmak İçin bahsettiğiniz siteye tıkladım ama 404 hatası veriyor. Linkte mi sorun var? Yoksa İstanbul Ticaret Odası mı kaldırdı bu işlemi?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*