Şehit, Gazi ve Aile Kart Sorgulama

Ülkemiz’de 12 Temmuz 2014 tarihinde yapılan değişiklikle artık şehit yakınları, gaziler, gazi yakınları, vazife malülleri, engelliler ve devlet sporcusu unvanı olan vatandaşlar ücretsiz seyahat uygulamasından yararlanabilir.

Şehit Yakınları, Gazi ve Gazi Yakınları Ücretsiz Seyahat Kartı Başvuru Sorgulama

Ücretsiz seyahat hakkından yararlanmak için yukarıda belirtilen kişilerin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüklerine başvuruda bulunmaları gereklidir. Ücretsiz seyahat kartı müracatının örnek kart başvuru formunu görmek için aşağıdaki adrese tıklayınız.

ÜCRETSİZ SEYAHAT KARTI BAŞVURU FORMU

Ücretsiz Seyahat Kartı Başvurusunda Neler İsteniyor?

1- Bir adet Biometrik fotoğraf (dijital ortamda da olabilir), (fotoğraf ebatı 50 mm x 60 mm)

2- Nüfus cüzdanı,

3-Ücretsiz seyahat kart başvuru formu, gerekmektedir.

Başvuruyu yapan şehit yakınları, gaziler, gazi yakınları, vazife malülleri, engelliler ya da devlet sporcuları e devlet sistemi üzerinden başvuru hakkında sorgulama yapabilir. Aşağıdaki adrese tıklayarak başvurunuzu sorgulayabilirsiniz.

ÜCRETSİZ SEYAHAT KARTI BAŞVURU SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Başvurunuzu sorgulamak için öncelikle e devlet sistemine giriş yapmalısınız. E devlet sistemine, e devlet şifreniz, mobil imza, elektronik imza, T.C kimlik kartı ya da internet bankacılığınız aracılığıyla giriş yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptığınızda ücretsiz seyahat kartı başvurunuz hakkında ayrıntıları görebilirsiniz.

Eğer başvuru yapmadıysanız ekranda ‘Şehit Yakınları ve Gaziler Dairesi Başkanlığı’na intikal etmiş ücretsiz seyahat kartı başvurunuz bulunmamaktadır’ uyarısı alacaksınız.

Ücretsiz Seyahat Kartı Nerelerde Geçerli?

  • Ücretsiz seyahat kartının geçerli olduğu yerler;
  • Şehir içi ve şehirlerarası demiryolları hatları
  • Şehir içi ve şehirlerarası denizyolları hatları
    Belediyelere, belediyeler tarafından kurulan şirketlere, birlik, müessese ve işletmelere veya belediyeler tarafından yetki verilen özel şahıs ya da şirketlere ait şehiriçi toplu taşıma hizmetlerinde.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*