Kaza Tespit Tutanağı Sorgulama

Kaza Tespit Tutanağı Sorgulama

Kaza Tespit Tutanağı Nedir?

Kaza tespit tutanağı arabalarla ilgili olan trafikte araçların kaza yapması sonucunda düzenlenen tutanaktır. Meydana gelen kaza en az iki aracında maddi hasarla sonuçlanmış olması durumunda kaza tespit tutanağı düzenlenebilir. Kaza tespit tutanağını kazaya karışan sürücüler yapar.

Kaza Tespit Tutanağı Sorgulama

Kaza sonrasında sigorta şirketine iletilen kaza tespit tutanağı sigorta şirketi tarafından Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM)’ne iletilir. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezine iletilen kaza tespit tutanağı sisteme girilir. Sisteme girilen tutanak sonucunda araç sahipleri kusur oranlarını online olarak sorgulayabilirler. Kaza Tespit Tutanağı Sorgulama alanından kusur oranlarını görebilirsiniz. Sizde kaza tespit tutanağınızı online olarak sorgulamak isterseniz SBM’nin resmi internet sitesindeki geçerli olan sayfaya ulaşmalısınız. Aşağıda bulunan internet bağlantısından kaza tespit tutanağı sorgulama sayfasına direk olarak ulaşmanız mümkün.

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi kaza tespit tutanağı sorgulama sayfasına ulaştığınızda aşağıdaki üç farklı yol ile sorgulama yapabiliyorsunuz.

  • Plaka ve Sigortalı TC Kimlik No ile Sorgulama
  • Plaka ve Sigortalı Vergi Kimlik No ile Sorgulama
  • Plaka ve Sürücü TC Kimlik No ile Sorgulama

Yukarıdaki bu üç seçenekten istediğinizle sorgulamayı yapabilirsiniz. Sorgulama yapmak istediğiniz seçeneği belirlediğinizde altında bulunan bilgileri doldurduktan sonra resimdeki karakterleri de gereken alana girmelisiniz. Tüm bilgileri eksiksiz olarak doldurduğunuzdan emin olduğunuzda ‘Ara’ butonuna tıklayarak kaza tespit tutanağı durumunuzu görebilirsiniz.

KAZA TESPİT TUTANAĞI İÇİN: TIKLAYINIZ

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*