Kpss Sonuçları Sorgulama

ösym kpss sonuç öğrenme

KPSS(Kamu Personeli Seçme Sınavı) sonuçlarını aşağıdaki gösterdiğim adımları izleyerek bulabilirsiniz. Üniversite ve lise öğrencilerinin girdiği bu sınav sonucunu ÖSYM’nin web sitesi üzerinden sorgulayabiliyorsunuz. Aşağıdaki sınav sonucunu öğrenme adımları size nasıl yapacağınız hakkında yardımcı olacaktır.

Kpss Sonuçları Nereden Öğrenilir?

Kpss sonuçlarını ÖSYM’nin kendi sitesinden öğrenebilirsiniz. ÖSYM’nin sitesinden Kpss sonucunuza ulaşabilmeniz için T.C kimlik numaranızı ve aday şifrenizi bilmeniz gerekiyor. Aday şifrenizi zaten ÖSYM kaydında alıyorsunuz.

[button link=”https://www.sorgulamaalani.com/t-c-kimlik-no-sorgulama.html” icon=”thumbs-o-up” color=”teal” window=”yes”]T.C Kimlik Numaranızı Öğrenmek İçin Tıklayın![/button]

Kpss Sonucunu Öğrenirken Dikkat Etmeniz Gerekenler

İnternet tarayıcınızın adres satırı aşağıdaki resimdeki gibi başlamıyorsa kesinlikle T.C kimlik numaranızı ve aday şifrenizi girmeyiniz.

kpss adres satırı

Kpss sonucunuza eğer bir internet kafede bakıyorsanız başkasının sizi izlemediğinden emin olunuz.

Kpss aday şifreniz ile sisteme giriş yaptıktan sonra, tarayıcının kendi özelliği olan sağ üst tarafta çıkan şifremi kayıt et butonuna basmayınız.

Kpss Sonucu Öğrenme

Kpss sonucunuzu öğrenmek için aşağıdaki resimde çıkan alandan Sonuç Grubunuzu Seçiniz kısmından öğrenmek istediğiniz sınav türünü seçiniz ve bul seçeneğine basınız. Sınav türünüzü listede gördükten sonra üzerine tıklayınız.

kpss sınav sonucu

Üzerine tıkladıktan sonra karşınıza şu şekilde bir alan açılacaktır.

t.c kimlik no ile ösym sonucu öğrenme

Bu alana T.C Kimlik numaranızı ve aday şifrenizi yazdıktan sonra gönder butonuna tıklayarak sınav sonucunuza ulaşabilirsiniz.

[button link=”https://sonuc.osym.gov.tr/SonucSec.aspx” icon=”thumbs-o-up” color=”teal” window=”yes”]Kpss Sınav Sonucunuzu Öğrenmek İçin Tıklayın![/button]

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*