Kredi Borç Sorgulama

Kredi Borç Sorgulama

Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumu her yıl binlerce öğrenciye kredi ve burs veriyor. Öğrenciler kredi ve burslarını düzenli olarak her ay çekebiliyorlar. Ziraat Bankasından yatan öğrenci kredileri öğrencilerin işini oldukça kolaylaştırıyor. KYK öğrencilere 2 çeşit kredi veriyor bu kredi türleri katkı kredisi ve öğrenim kredisi olarak geçmektedir. Burs alan öğrenciler KYK’ya ya da Ziraat Bankasına geri ödeme yapmıyor. Kredi alan öğrenciler ise okulları bittikten sonra aldıkları parayı geri ödemeleri gerekiyor. Alınan her ücret KYK tarafından hesaplanarak kredi geri ödeme sorgu ekranında gösteriliyor. Sizde kredi borç sorgulama yaparak KYK’nın sitesi üzerinden borcunuzun ne kadar olduğunu görebilirsiniz.

KREDİ BORÇ SORGULAMAK İÇİN: TIKLAYINIZ

Kredi borç sorgulama sayfasına ulaştığınızda kredi geri ödeme sorgu ekranı açılacak. Bu ekranda sizden T.C. kimlik numaranızı ve resimde gözüken güvenlik kodunu girmeniz isteniyor. Gerekli bilgileri girerek ‘Ara’ butonuna tıklayınız.

Kredi geri ödeme sorgu ekranına giriş yaptığınızda kredi türünüzü, öğrenim türünüzü, kredi numaranızı, sorgu tarihinizi ve borcunuzu görebileceksiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*