Mahkeme Dava Dosyası Sorgulama

Mahkeme Dava Dosyası Sorgulama

Günümüzde çoğu insan mahkemede davalı ya da davacı olarak katılabiliyor. Her gün yüzlerce dava açılıyor ve yüzlerce dava sonuçlanıyor. Bazen başkaları size sizden habersiz dava açabiliyor ve şikayetçi olabiliyor. Örneğin bir firmayı tüketici haklarına şikayet ettiniz ve tüketici hakları sizi haklı buldu diyelim. Karşı taraf buna itiraz edebiliyor ve şikayet mahkemece görülüyor ve sonuçlanıyor. Sizde adalet bakanlığı mahkeme dava dosyası sorgulama işlemi yaparak  çok basit şekilde adınıza açılmış dava var mı öğrenebilirsiniz. Mahkeme tarihim ne zaman diye merak ediyorsanız e devlet sitesi üzerinden mahkeme dava dosyası sorgulama sistemine giriş yapmalısınız.

Mahkeme Dava Dosyası Sorgulama Nasıl Yapılıyor?

Adınıza açılmış davanın olup olmadığını öğrenmek için e devlet sistemi üzerinden uyap dosya sorgulama alanına giriş yapmanız gerekiyor. Hemen mahkeme dava dosyası sorgulamak için aşağıdaki adrese tıklayınız.

MAHKEME DAVA DOSYASI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Açılan sayfada sisteme e devlet şifrenizi yazarak ya da diğer bilgiler aracılığıyla giriş yaptığınızda yurt içi mahkemelerde adınıza açılmış ve taraf olduğunuz davaların dosyalarını listeleyebilir ve detaylarını görebilirsiniz. İlgilendiğiniz dava dosyasının ayrıntılı olarak bilgilerini görmek için yanında bulunan detay görüntüle alanına tıklayarak davanın detaylarını görebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*