Maske Başvuru Sorgulama

Maske başvuru sorgulama sayfasından isteyen her vatandaş Koronavirüs önlemleri için alınan karar doğrultusunda ücretsiz dağıtılacak maskeler için başvuru yapabilir. Kapalı alanlarda ve kalabalık her alanda maske takma zorunluluğu geldi. Bu zorunluluk doğrultusunda her vatandaşın mutlaka bu alanlarda olması gerektiğinde maske takması gereklidir.

E devlet üzerinden başvurusu alınan ücretsiz maskeler PTT kargo aracılığıyla vatandaşlara ücretsiz dağıtılacaktır. Ücretsiz maske kimlere verilecek? Herkes ücretsiz maske alabilecek mi? Maske başvurusu nasıl yapılır?

Ücretsiz maske dağıtımı ile ilgili yapılan duyuruda ilk başta https://maske.epttavm.com/ ePTTAVM internet sitesi üzerinden başvurular gerçekleştirilecekti. ePTTAVM sitesinden maske temini yapılacak ve kargo ücreti de verilmeyecekti. Maske başvuru sayfası açıldığı andan itibaren olan yoğunluktan kaynaklı ePTTAVM maske başvurusunu internet sitesi üzerinden kapatmış ve şöyle duyuru yayınlamıştı; Değerli Vatandaşlarımız,
Yoğun ilginize teşekkür ediyoruz.

Sizlere daha sağlıklı hizmet sunabilmek adına, ücretsiz maske taleplerinize ilişkin başvurularınızı en kısa sürede e-Devlet Kapısı üzerinden alacağımızı bildirmek isteriz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla.

Bu duyuru sonrasında vatandaşlar e Devlet sistemine yoğunlaşmaya başladı. e Devlet maske başvuru sorgulaması yapmak isteyenler oldukça fazla. e Devlet ücretsiz maske başvuru sayfası açıldı mı?

e-Devlet Ücretsiz Maske Başvurusu Sorgulama

e-Devlet portalından başvuru olacağını PttAVM.com internet sitesindeki duyurudan görmüş bulunmaktayız. Sizlere daha sağlıklı ve hızlı hizmet sunabilmek adına e-Devlet sistemine alınan e Devlet ekranı için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

E DEVLET MASKE BAŞVURUSU SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

MASKE KARGOSUDA ÜCRETSİZMİ?

e Devlet portalından başvuruları alınan maskeler vatandaşlara PTT kargo ile dağıtılacak. Maske başvuruları 65 yaş ve üzeri, 20 yaş ve altı vatandaşları kapsamayacak. Çıkan kararname ile bu vatandaşların sokağa çıkma yasakları olduğundan ücretsiz maske alamayacaklar. Vatandaşlar başvuruda kendileriyle beraber aile üyeleri içinde maske temini edebilecek. PTT kargo maskeleri ücretsiz olarak dağıtacak.

10 yorum

    • ARADIM SAĞLIK BAKANLIĞINI HAKLISIN DİYORLAR HERTARAFA HABER VERDİM MASKE YOK PAZARTESİ İŞ GİDECEYİM MASKESİZ SEVİSE BİNMEK YASAK ALLAHINI SEVEN BANA BİR MASKE VERSİN SAĞLIK BAKANLIGI VEREMİYOR ONLAR YABANCILARA VERİYOR 14 GÜN EV KARANTİNASIN DA KALDIM BANA BİR TANE MASKE VEREMEDİLER HAKKIM HARAM ZIKIM OLSUN

  1. Maske başvurusunu yaptım şimdi eczaneden gelmesini bekliycem. Şifre geleceğini söyledi bakan bey. Şifre gelir gelmez gitcem bakalım eczaneye. Teşekkür ediyorum sizlerede.

    • maske hikaye vermiyorlar insanları kandırıyorlar yabancı ülkelere tonlarca veriyor lar bize 1 tane bile vermiyorlar ben başvuru yaptım vermiyorlat hakkım haram zıkım olsun sağlık bakanlığı bir maske bile veremiyor yok ptt yok eczane yok kot hepsi yalan para ile satışıda yasak insanları bir maskeye muhtaç ettiler benim vergilerim den sağlık bakanlıgına kesilen verğim bir de diyanet işlerine kesilen veğim haram olsun maskeler yurt dışına gidiyor diyanet işleri ne den önce bizim insanımıza demiyor hakkım hepsine haram olsun

    • Merhaba, Serdar bey. Maskeler sırasıyla herkese dağıtılıyor. Size henüz gelmemiş olabilir belki ama çevrenizde baktığınızda çoğu kişi maske almış durumda olduğunu görebilirsiniz.

    • YABANCILARA TONLARCA MASKE VERİLİYOR BİZE BİR TANE BİLE GELMEDİ VERDİĞİM VERGİLER HARAM OLSUN DİYENET İŞLERİ TAM BİR ŞEYDAN DEMİYORLARKİ ÖNCE BİZİM İNSANIMIZA MASKE VERELİM SON YABANCILARA MASKE VERELİM HEPSİ ŞEYTAN OLMUŞ YALAKA OLMUŞ

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*