Meski Borç Sorgulama

Meski Borç Sorgulama

Bir çok Sular İdaresi gibi Meski yani Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’de online işlemlerden vatandaşlara sorgulamalar sunmaktadır. Mersin Büyükşehir Belediyesi gittikçe gelişirken Meski abonelerinin sayısı da her geçen gün yükselmektedir. Mersinde yaşayan bir vatandaş su borcunu öğrenmek istediğinde ya da herhangi bir anlaşmalı kuruma gitmeden su faturasını internetten ödemek istediğinde Meski’nin online işlemler sayfasını kullanıyor. Online işlemler artık daha da güvenilir bir sistem sunduğundan vatandaşların bir çoğu online işlemleri tercih edebiliyor. Borç sorgulama ve hızlı ödeme yapmak isteyenler Meski’nin resmi internet sitesindeki online işlemler sayfasını kullanabilirler.

Mersin Büyükşehir Belediyesine bağlı olan Meski borcunuzu nasıl öğreneceğiniz konusunda sizlere yardımcı olabilmek için bu yazıyı yayınlıyoruz. İster borcunuzu öğrenin istersenizde borcunuzu öğrendikten sonra faturanızı ödeyin. Hızlı ödeme seçeneği sunan Meski sizler için kolay adımlardan oluşan borç sorgulama sayfasını sunuyor.

Meski su borcunuzu ödemek ya da öğrenmek için aşağıda bulunan tıklayınız yazısına bir sefer tıklayarak Meski borç sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz. Meski borç öğrenme sayfasına ulaştığınızda sizleri küçük bir form karşılayacak. Bu formda bulunan Sicil tipinde size uygun olanını seçerek hemen altında bulunan abone no alanına abone numaranızı yazınız ve daha sonra TC kimlik numaranızın istenildiği bölüme TC kimlik no yazarak güvenlik adımı için güvenlik kodunu da yazdıktan sonra borç sorgula seçeneğine tıklayarak Meski su faturası borcunuzu öğrenebilirsiniz.

MESKİ BORÇ SORGULAMAK İÇİN: TIKLAYINIZ

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*