Mobil Hat Sorgulama

Mobil Hat Sorgulama

Üzerime kaç adet hat kayıtlı diye merak edenler için , Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından vatandaşlara sunulan mobil hat sorgulama sayesinde artık üzerinize gözüken kaç adet hat mevcut öğrenebileceksiniz. Tamamen ücretsiz bir şekilde hiç bir yere başvurmadan kendinizin öğrenebileceği bu sistemde e devleti kullanmanız gerekecek. Üzerinize kaç adet hat kayıtlı görebilmeniz için e devlet sistemine giriş yapmanız gereklidir.

Sisteme e devlet şifreniz, mobil imza, elektronik imza, T.C kimlik kartı ya da banka bilgileriniz ile giriş yapabilirsiniz. Hemen mobil hat sorgulaması yapmak için aşağıdaki adrese tıklayarak e devlet sitesine giriş yapınız.

MOBİL HAT SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

E devlet sitesine giriş yaptığınız da kimliğinizi doğrulayarak mobil hat sorgulama alanına ulaşabilirsiniz. Kimliğinizi doğruladığınız da sistem otomatik olarak 3 operatör arasın da hangi operatörde kayıtlı hattınızın bulunduğunu gösterecektir. 3 operatörde ya da 2 operatörde bile hatlarınızı mevcut olsa yine bu sistem sayesinde görebilirsiniz. Sistem aynı zaman da size hangi operatörde kaç adet hattınızın olduğunu ve bu hatların telefon numaralarının ne olduğunu da gösteriyor.

Sistem üzerinde göreceğiniz telefon numarasının sizin adınıza kayıtlı olmadığını düşünüyorsanız ilgili operatörün servis sağlayıcısına ulaşabilir ya da adli mercilere başvurabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*