Motorlu Taşıtlar Vergisi Sorgulama

Motorlu Taşıtlar Vergisi Sorgulama

Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesi internet sitesinden motorlu taşıtlar vergisi sorgulama yapabilirsiniz. Gelir İdaresi Başkanlığının sitesinde motorlu taşıt işlemleri başlığı altında dört farklı başlık daha bulunmaktadır. Bunlar arasında en başta yer alan Motorlu taşıt sorgulaması ve kredi kartı ile ödeme seçeneğine tıklayarak motorlu taşıtlar verginizi sorgulayabileceksiniz.

Motorlu taşıt sorgulaması yapmak istediğinizde her sorgulama gibi bu işlemde de sizden dordurulması gereken alanları eksiksiz olarak doldurmanız isteniliyor.

  • Plaka
  • Özel Plaka
  • T.C. Kimlik Numarası veya vergi Kimlik Numarası
  • Tescil Tarihi

Yukarıdaki dörtlünün karşılarındaki alanları doldurmalısınız. ‘Plaka’ yazan alanın karşısına sorgulamasını yapmak istediğiniz motorlu taşıtın plakasını yazınız. Motorlu taşıt özel bir plaka ise ‘Özel Plaka’ seçeneğinin karşısından ‘Evet’ değilse ‘Hayır’ seçiniz. T.C. kimlik numaranızı yazmak istiyorsanız ilk kutucuğa vergi kimlik numaranızı yazmak istiyorsanız ikinci kutucuğa yazabilirsiniz. ‘Tescil Tarihi’ seçeneğinin karşısında yer alan tarih seçme alanlarından gün, ay ve yılı seçiniz. İşleme devam etmeden önce bilgileri doğru yazdığınızdan emin olunuz. Bilgileri kontrol ettikten sonra ‘Tamam’ butonuna bir sefer tıklayınız. Bu bilgiler doğrultusunda karşınıza çıkacak seçeneklerden motorlu taşıtlar vergi borcunuzu öğrenebilirsiniz. Motorlu taşıtlar vergi borcunuzu öğrendiğinizde ödemesini de yine internet üzerinden yapmak isterseniz Gelir İdaresi Başkanlığının anlaşmalı olduğu Bankalar/Kartlar ile borcunuzu da ödeyebilirsiniz. Anlaşmalı Bankalar/Kartlar sorgulama yapmak istediğiniz sayfanın altında yer alıyor. Sizde hemen aşağıdaki bağlantıya tıklayarak motorlu taşıtlar vergi borcunuzu sorgulayın.

MOTORLU TAŞITLAR VERGİ SORGULAMASI İÇİN: TIKLAYINIZ

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*