Numara Taşıma Sorgulama

Numara Taşıma Sorgulama

Teknolojinin son hızla gelişmeye devam etmesi insanlara çok büyük katkı sağlıyor. Bir kaç sene öncesine baktığımızda numara taşıma olayı yok iken şimdi istediğiniz operatörden istediğiniz operatöre numaranız aynı kalıyor fakat siz geçiş yapabiliyorsunuz. Numara taşıma olayı daha öncelerde bir kaç gün sürerken şimdi aynı gün içerisinde gerçekleşebiliyor.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu vatandaşlar numaralarını taşıdığında numara taşıma işlemi gerçekleşmiş mi hemen öğrensinler diye bir sistem çıkarmış ve bunu ücretsiz olarak sunuyor. E devlet üzerinden hiç bir şifre işlemi girmeden direk olarak yazacağınız numaranın hangi operatörde kayıtlı olduğunu görebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde artık sizi arayan numaralara geri dönmek istediğinizde acaba benimle aynı operatörden mi düşüncelerini bir kenara atarak anında hangi operatör şirketinde kayıtlı olduğunu görebileceksiniz.

Numara taşımam ne kadar sürer, numara taşıma işlemim gerçekleşmiş mi, beni arayan numara hangi operatörde kayıtlı diye merak eden vatandaşlar aşağıdaki adrese tıklayarak numara taşıma sorgulama sayfasına ulaşabilirler.

NUMARA TAŞIMA SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Numara taşıma sorgulama sayfasına ulaştığınızda telefon numarası yazan bölümün yanında bulunan kutucuğa sorgulamak istediğiniz numarayı yazarak sorgula butonuna tıklayınız. Sorguladığınız numara hangi operatöre aitse hizmet aldığı işletmeci karşısında o operatör şirketinin adı çıkacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*