OGS Borç Sorgulama

OGS Borç Sorgulama

OGS Nedir?

OGS ‘Otomatik Geçiş Sisteminin kısaltılmış halidir. OGS Karayolları Genel Müdürlüğü’nün sorumluluğunda olan Boğaz Köprüleri ve otoyollarda hızlı ve rahat geçiş hizmetini sağlayan sistemdir.

OGS Çeşitleri Nelerdir?

ogs çeşitleri

Resimde görmüş olduklarınız Otomatik Geçiş Sistemleridir.

OGS Elektronik Etiketleri Araçta Nereye Monte Edilmelidir?

OGS elektronik etiketleri araçlarda atermik olmayan camlarda cihaz camda her bölgede çalışır durum göstermektedir. Fakat bazı araçlarda modele göre cihazın takılacağı yer farklılık gösterebiliyor. Bu her araçla ilgili ayrıntılı bilgiyi almak için buraya TIKLAYINIZ

 

OGS Ya Da KGS’den Geçiş İhlali(Kaçak Geçiş) Yapılması Durumunda Ne Yapılmalıdır?

OGS ya da KGS’den kaçak geçiş yaptıysanız geçiş ihlalinin yapıldığı araç plakasının üzerine geçişin yapıldığı günden itibaren 7 gün içerisinde OGS alınarak aktif duruma getirilmesi gerekmektedir. Aldığınız OGS’nin aktif duruma gelip gelmediği bilgisini 444 11 17 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

OGS Borç Ödeme

OGS borcunuzu Karayolları Genel Müdürlüğünün resmi web sitesinde bulunan Geçiş İhlali Sorgulama sayfasından ödemeniz ve borcunuzu görüntülemeniz mümkündür. Karayolları Genel Müdürlüğü OGS ve KGS borç ödeme sistemine yazının en alt bölümünden ulaşabilirsiniz. Oraya ulaştığınızda karşınıza şöyle bir sayfa açılacaktır.

OGS Borç Ödeme

Açılacak bu sayfada sizden OGS ya da KGS sistemlerinden geçtiğiniz araç plakasını istemektedir. Bu alana araç plakasını yazarak sorgula butonuna basarak araçla ilgili borç var mı yok mu öğrenebilirsiniz. Örnek bir aracı sorgulayacak olursak;

kgs borç sorgulama

Görmüş olduğunuz gibi bizim sorguladığımız aradın cezasının olduğunu görüyoruz. Cezayı hangi tarihlerde ve hangi saatte nerede hangi istasyonda yediğini ceza tutarının ne kadar olduğunu görebiliyoruz. Sizde hemen aracınızın OGS ya da KGS borcu var mı yok mu öğrenmek için aşağıdaki alana tıklayınız.

OGS BORÇ SORGULAMAK İÇİN :  TIKLAYINIZ

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*