Patent Sorgulama

Patent sorgulama işlemlerinizi bu yazıyı okuduktan sonra yapabileceksiniz. Patent nedir, patent belli bir isim  hakkını ve belli bir buluşu satma, alma, satın aldığı süre boyunca kullanabilme, üretme ve ithal etme hakkıdır. Bunu kısaca örnekleyecek olursak; Siz bir firma kurdunuz ve bu kurduğunuz firmanın ismini satın aldınız diyelim. Bu ismi sizden izinsiz kimse kullanamaz. Kullandığı zaman yasaya göre büyük cezalara sonuç açabilir.

Patent Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Patent sorgulama işlemini yapabilmeniz için aşağıdaki adımları izlemeniz gereklidir. Patent sorgulama Türk Patent Enstitüsü resmi web sitesinden yapılabilir. Sizleri o adrese yönlendirme işlemini sayfamızdan alt kısmında yapacağız. Türk Patent Enstitüsünün web sayfasına ulaştığınızda karşınıza şöyle bir alan açılacaktır.

Patent Sorgulama

Açılan bu sayfada El İşareti ile gösterilmiş kırmızı renkte olan Patent Araştırma yazısına tıklayınız. Burada başka bir sayfa açılacaktır ve burada istenen gerekli bilgileri yazdığınızda patent sorgulama işleminizi gerçekleştirmiş olabilirsiniz. Hemen patent sorgulamak için aşağıdaki linke tıklayınız.

PATENT SORGULAMAK İÇİN: TIKLAYINIZ

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*