PTT Kargo Takip

PTT Kargo Takip

Yurt içi ve yurt dışına PTT kargo ile göndereceğiniz ürünlerin takibini internet üzerinden online olarak ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. PTT Genel Müdürlüğü tarafından PTT kargoyu kullanan vatandaşlara kolaylık sağlamak amacıyla yapılmış bu sistem ile sizde gönderdiğiniz kargonuz nerede an ve an takip edin. PTT kargo gönderi takibi yaparken sizden herhangi bir şifre istenmez.

PTT şubelerinden kargo gönderirken işlem sonunda size verilen kağıdın sol tarafında AP ile başlayan harfler mevcut bu harfleri sistemde yazarak sizde kargonuzun nerede olduğunu sorgulayın. Hemen PTT kargo takibi yapmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak gönderi takibi sayfasına ulaşabilirsiniz.

PTT GÖNDERİ TAKİBİ YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

PTT’nin gönderi takibi sayfasına ulaştığınızda aşağıdaki resimdeki gibi bir alan açılacaktır.

ptt gönderi takibi yapma

Açılan bu alanda yazan barkod numarası kısmına sizde bulunan kağıttaki barkod numarasını yazınız. Güvenlik kodu alanına ise ekranda sizde hangi kodlar gözüküyorsa onları yazarak ‘Sorgula’ butonuna tıklayınız. Sonuç sayfası açıldığında en alt kısımda gönderi hareketlerini görebilirsiniz. PTT tarafından size gösterilen bu sonuçlar tamamen bilgi amaçlıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*