Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama

Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama

Tüm Dünya’da hem maddi hem de manevi yardıma muhtaç vatandaşlar var işte bu konuda devletler kendi ülkelerinde ki vatandaşlarla belli yardımlar sağlıyor. Türkiye’de de sağlanan bu yardım için başvuruda bulunmanız gereklidir. Gerekli sosyal yardım başvurusunda bulunduğunuzda devlet sizin gerçekten ihtiyacınız olup olmadığını araştırarak yardım almanız konusunda size destek sağlar. T.C Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından ailelere sağlanan bu yardım özellikle çocuğu olan ailelere büyük katkı sağlamaktadır.

Sosyal yardım başvurusunda bulunduğunuz da bunu sistem üzerinden adınıza yardım çıkmış mı öğrenebilirsiniz. Online olarak e devlet kapısından öğrenilen bilen sosyal yardım sorgulama işlemi için aşağıdaki adrese tıklayarak e devlet sitesine ulaşınız.

SOSYAL YARDIM BİLGİLERİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

E devlet sitesine ulaştığınızda sosyal yardım bilgileri sorgulaması yapabilmeniz için sisteme giriş yapmanız istenecektir. Ekranda bulunan e devlet şifresi, mobil imza, elektronik imza, T.C kimlik kartı, banka yöntemlerinden birisiyle sisteme giriş yaparak kimliğinizi doğrulamanız gereklidir. Kimliğinizi doğruladığınız da sisteme giriş yapmış olacaksınız. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından adınıza herhangi bir yardım mevcut ise ekranda bu yardım ile ilgili bilgileri görebilirsiniz. Eğer adınıza bulunan bir yardım mevcut değilse ‘Sosyal yardım bilgisi bulunamamıştır’ uyarısı alacaksınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*