Ssk Sigorta Sorgulama

Ssk Sigorta Sorgulama

Sosyal Güvenlik Kurumu vatandaşlara Ssk, Bağkur, Emekli sandığı ve sigorta sorgulama gibi işlemler için birçok uygulama sunuyor. İnternet üzerinden online olarak bağkur sigorta sorgulama, emekli sandığı sigorta sorgulama ve ssk sigorta sorgulama işlemleri gerçekleştirilebiliyor. Ssk, Bağkur ve Emekli sandığının sigorta sorgulama işlemleri nasıl oluyor nasıl yapılıyor sizlere burada anlatmaya çalışacağız. Öncelikle şunu söylemeliyiz ki bu işlemler e-devletin sitesi üzerinden yapılıyor. Buradaki yazımız siz vatandaşlara yardımcı olmak ve bu işlemleri nasıl gerçekleştirebileceğinizi anlatmaktır. Sigorta sorgulama için yazının tamamını okumanızda fayda var.

SSK Sigorta Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

SSK sigorta sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmeniz için E-Devlet şifrenizin olması gereklidir. E-Devlet şifreniz ile aşağıdaki verilen linkle tıkladığınızda sisteme giriş yaparak Ssk hizmet dökümünüzü görebilirsiniz. E-Devlet sistemine girebilmek için bilgileri eksiksiz olarak doldurmanız gereklidir. Böylelikle sisteme girdiğinizde hizmet dökümünüze ulaşarak sigortanızla ilgili detayları görebilirsiniz. Sigortanızın yatıp yatmadığını kontrol etmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

SSK SİGORTA SORGULAMAK İÇİN: TIKLAYINIZ

BAĞ-KUR Sigorta Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi üzerinden kolay bir şekilde Bağkur sigorta sorgulama yapabilirsiniz. Ücretsiz olan bu işlemi gerçekleştirebilmeniz için bir E-Devlet şifrenizin olması gereklidir. 4B Hizmet bilginize erişebilmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak E-Devletin gerekli sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz. Açılacak olan sayfada kimliğimi şimdi doğrula butonuna basarak ilk adımı geçtikten sonra T.C kimliğinizi ve E-Devlet şifrenizi gerekli alanlara girerek sisteme giriş yap butonuna tıklayınız. Bu işlemleri doğru bir şekilde yaparak sisteme girişinizi yaptığınızda Bağkur sigorta sorgulama işleminiz gerçekleştirmiş olacak ve 4B hizmet bilginizi görebileceksiniz.

BAĞ-KUR SİGORTA SORGULAMAK İÇİN: TIKLAYINIZ

Emekli Sandığı Sigorta Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet Emekli sandığı sigorta sorgulama işlemlerinizi Ssk ve Bağkurda olduğu gibi gerçekleştirebileceksiniz. E-Devlet sistemi üzerinden yapabileceğiniz bu işleminiz de E-Devlet şifrenizi biliyor olmalısınız. E-Devlet şifrenizle ilgili herhangi bir sorun yoksa ve sorgulamayı gerçekleştirmek istiyorsanız aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Emekli sandığı sigorta sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz. Sayfaya ulaştıktan sonra kimliğinizi doğrulamanız istenecektir. Kimliğimi şimdi doğrula butonuna basarak ilk adımı geçtikten sonra açılacak olan sayfada gerekli bilgileri yazarak sisteme girişinizi yaptıktan sonra 4C isteğe bağlı ödeme dökümü sayfasına erişebilirsiniz.

EMEKLİ SANDIĞI SİGORTA SORGULAMAK İÇİN: TIKLAYINIZ

 

Son Güncelleme : 01.04.2018

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*