TKGM Parsel Sorgulama

parsel-sorgu-ekranı

parsel-sorgu-ekranı

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM) parsel sorgulama uygulaması sayesinde isteyen herkes bilgisayar ve akıllı cihazları üzerinden hızlıca tapu ve parsel sorgulama işlemlerini yapabilir. Vatandaşlar parsel sorgulama uygulaması sayesinde bir kaç bilgiyi parsel sorgu ekranına girerek ada parsel sorgulaması yapabiliyor.

Sizde yeni bir arsa ya da ev almak(taşınmaz) istiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tapu sorgulama sayfasını ziyaret ederek TKGM parsel sorgulamanızı hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

TAPU SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Türkiye’de bulunan taşınmazların hepsi bildiğiniz gibi Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü sisteminde kayıtlıdır. İstediğiniz zaman TKGM’nin vatandaşların giriş yapıp sorgulama işlemi gerçekleştirme sayfasına ulaşarak gayri menkul hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Hem vatandaşların hemde emlak sektörünün taşınmazın konumu hakkında bilgi almak amacıyla bu sistem işini kolaylaştırıyor. Sistem sizlere gelişmiş teknolojiye sahip olan harita üzerinden taşınmanız konumunu direk olarak gösteriyor. Arsa ya da evlerinizin tapu sorgulama işlemini yapabilmeniz içinde tabi ki belirli bilgilerini sisteme girmeniz gerekiyor. Bu doğrultuda sizlerde sistem üzerinde haritada bilgilerini sorguladığınız yerin konumunu rahatlıkla görebiliyorsunuz. TKGM’nin resmi sayfası sizlere bu hizmeti sunarken diğer yandan da e-Devlet sistemi de yine benzer uygulamayla karşımıza çıkıyor. Yani e-Devlet bilgilerinizle e-Devlet kapısına giriş yaparak yine taşınmaz hakkında bilgi alabiliyor hatta haritada konumunu görebiliyorsunuz.

PARSEL SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYIN

parselsorgu.tkgm.gov.tr internet adresi üzerinden sorgulamalarınızı gerçekleştirmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın. Bağlantı sizi direk olarak resmi parsel sorgu ekranına yönlendirecektir. ‘Parsel Sorgulama’ ekranında il, ilçe, mahalle, ada ve parsel bilgilerini girerek ‘Sorgula’ alanına tıklayın. Bilgileri doğru girdiğinizden emin olun. Aksi taktirde başka bir taşınmaz hakkında bilgi edinmeye çalışıyor olabilirsiniz. Ekranda sizleri uydu üzerinden çekilmiş olan bir görüntü karşılıyor. Bu görüntü üzerinde taşınmanız yakınlarında bulunan yerleri de görebiliyorsunuz. Böylece sizlerde bir arsa ya da ev almak istiyorsanız öncesinde parselin konumunu, niteliklerini ve pafta bilgilerini görebilirsiniz.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün vatandaşlara sunduğu ada parsel sorgulama hizmetine e-Devlet kapısından ulaşarak da gerekli bilgilere sahip olabilirsiniz. e-Devlet giriş şifreniz var ise hemen ada parsel sorgulama yapmak için e-Devlet’e ulaşın.

E-DEVLET SİSTEMİ GİRİŞ EKRANI

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*