Trafik Cezası Sorgulama

Trafik Cezası Sorgulama

Araç sahiplerine internet üzerinden trafik ceza sorgulama ve ödeme fırsatı. Gib.gov.tr sitesi üzerinden motorlu taşıt sorgulaması yapabilirsiniz. Aynı zamanda buradan kredi kartınız ilede ödeme yapma hakkına sahipsiniz. Anlaşmalı olduğu kredi kartları sitede yazmaktadır.

Trafik cezası çoğu ülkede olduğu gibi bizim ülkemizde de trafik polisleri tarafından çok uygulanan bir işlemdir. Özellikle büyük şehirlerde trafik cezaları daha sık olmaktadır. Trafik cezalarının olmasının sebeplerinden biriside kazaları azaltmak minumum seviyeye indirmektir.
Ülkemizde trafik cezaları sadece trafik polisi tarafından değil aynı zamanda Mobeseler tarafından da kesilmektedir.

Trafik Cezası Sorgulama Nasıl Yapılır?

Trafik cezası sorgulama işlemi nasıl yapılır, aşağıdaki örnek resme bakarak bunu sizlere açıklayacağız.

trafik cezası sorgulama ve ödeme

Trafik cezası sorgulama alanına girdiğinizde karşınıza yukarıdaki resim alanı açılacaktır. Bu alanda Araç plakanızı girmeniz gerekiyor. Araç plakanız özel plaka ise evet seçeneğini değilse hayır seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Daha sonra T.C kimlik numaranızı ya da vergi kimlik numaranızı giriniz. En alt kısmada tescil tarihini girerek tamam butonuna basınız, açılan sayfada trafik cezalarınızı görebilir ve ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Hemen trafik ceza sorgulama ya da ödemek için aşağıdaki adrese tıklayınız.

TRAFİK CEZASI SORGULAMAK İÇİN: TIKLAYINIZ

 

 

 

 

 

31.03.2018 Güncelleme yapılmıştır

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*