Ücretsiz Maske Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ücretsiz Maske Başvurusu taleplerinin daha hızlı karşılanması için e-Devlet sistemi üzerinden başvurular yapılmaya başladı. Sistem ilk etapta ePTTAVM’den maske başvurularını kabul ederken artık e-Devlet üzerinden yapılıyor. Peki, ücretsiz maske başvurusu nasıl yapılır?

e-Devlet sisteminden başvuruları alınan ücretsiz yüz maskeleri, Sağlık Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı tarafından karşılanacak. Başvurular sonucunda bu iki Bakanlık üzerinden gönderilen Maskelerin dağıtımını ise PTT üstlenmektedir.

Kişinin kimlik bilgilerinden T.C. kimlik bilgisi ve ad-soyad bilgileri başvuruda yeterli olacak. Üstelik cerrahi maske başvurusu yapan kişi maskelerden Aile bireyleri içinde isteyebilecek.

ÜCRETSİZ CERRAHİ MASKE KİMLER ALABİLİR?

Türkiye.gov.tr Devlet sayfasında da belirttiği üzere ücretsiz cerrahi maskeleri 20 yaş üstü ve 65 yaş altı kişiler alabilmektedir. Cerrahi maskeleri bu yaş aralıkları dışında kalan kişilerin alamama sebebi de yaş aralıkları için geçerli olan sokağa çıkma yasağından kaynaklı. 3 katlı olan cerrahi maskeleri PTT kargo vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtacak.

E-DEVLET ÜCRETSİZ CERRAHİ MASKE BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

e-Devlet sistemi üzerinden yapılan işlemlerin bir çoğunda sizden e-Devlet portalına giriş için e-Devlet şifresi istenilirken Ücretsiz maske başvurusunda hiç bir şifre istenilmeden başvuru yapılabilmektedir. 3 katlı cerrahi maske başvurusunu yapabilmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız!

ÜCRETSİZ CERRAHİ MASKE BAŞVURUSU İÇİN: TIKLAYINIZ

Maske talebi için bağlantıya tıkladıktan sonra açılan sayfada;

  • 5 Adet maske
  • Ücretsiz kargo
  • T.C. no ile sipariş
  • Aileniz için sipariş
  • Bireysel Sipariş

Bu 5 başlığın altında ‘Kimlik Bilgileri’ başlığı yer almaktadır. Başlığın altında yer alan T.C. kimlik numarası alanına T.C. numaranızı yazın ve altında yer alan Ad-Soyad alanlarını doldurun. Eğer aile bireyleriniz içinde cerrahi maske başvurusu yapmak istiyorsanız bir alt başlıkta yazan ‘Aile Bireyi Ekle’ yazısına tıklayınız. Açılan sayfada yine T.C. kimlik bilgileri ve ad-soyad yazdıktan sonra işleme devam edebilirsiniz. Bu işlemlerde T.C. numaralarını ve ad-soyad bilgilerinizi doğru yazdığınızdan emin olduktan sonra bir alt alanda yer alan ‘İletişim Bilgileri’ alanlarını doldurun.

İletişim alanında sizden; Cep telefonu, İl, İlçe, Mahalle/Köy, Cadde/Sokak, Adres bilgileri istenilmektedir. Bu bilgileri de doğru olarak girdikten sonra ‘Güvenlik Sorusu’ alanında yer alan matematiksel işlemleri hesaplayarak yazınız. Sistem size girdiğiniz bilgiler doğrultusunda ekranda kaç paket ücretsiz maske alabileceğinizi yazıyor. Bütün bilgileri doldurduktan sonra yazdığınız bilgilerin doğruluğunu ve diğer kimlik bilgilerinin sizlere ait olduğunu doğrulamak için kutucuğu işaretleyerek ‘MASKE SİPARİŞİ VER’ bağlantısına tıklayarak ücretsiz siparişinizi verebilirsiniz.

Ücretsiz maske siparişiniz tamamlandığında sizlere ‘Siparişiniz başarıyla alınmıştır’ Maske siparişiniz en kısa sürede tarafınıza ulaşacaktır. Sağlıklı günler dileriz uyarısı çıkacaktır.

3 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*