Vakıfbank Temel İhtiyaç Kredisi Sorgulama

Ülkemizin en büyük kamu bankalarından olan Vakıfbank aylık geliri 5000 TL ve altındaki vatandaşlar için 10.000 TL tutarında eşit taksitli bireysel temel ihtiyaç kredisi başvurularını geçtiğimiz günlerde almıştı.

Vakıfbank oluşturduğu internet sayfası ile pek çok vatandaşın merakla beklediği kredi başvurularının sonuçlarını online olarak kolaylıkla öğrenilebilmesine olanak sağlamıştır. İnternet üzerinden kolaylıkla kullanılabilecek Vakıfbank temel ihtiyaç kredisi sorgulama sistemi vatandaşların banka şubelerinde bekleyerek vakit kaybetmelerini ve şubelerde oluşabilecek yoğunluğu önlemeyi hedeflemektedir.

Başvuru sonucunun olumlu ya da olumsuz olması durumunda kredi talebinde bulunan kişilere bilgilendirme yapılacaktır.

Kredi başvurusu olumlu sonuçlanan kişilere telefonla bilgilendirme yapılacaktır. Yapılan bilgilendirmenin ardından şubelere gidilmesine gerek kalmadan Vakıfbank’a ait mobil uygulama, çağrı merkezi veya internet bankacılığı kullanılarak kredi tutarı kişinin şahsi hesabına aktarılabilir.

Vakıfbank Temel İhtiyaç Kredisi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kredi başvurusunun sonuçlarını öğrenmek ve Vakıfbank temel ihtiyaç kredisi sorgulama işlemi yapmak için Vakıfbank’a ait internet sayfası kullanılmaktadır. Sorgulama diğer internet sayfalarından yapılamaz.

Direkt olarak temel ihtiyaç kredisi başvuru sonucunu öğrenmek için adres çubuğuna ‘subesizbankacilik.vakifbank.com.tr’ adresi yazılarak bankaya ait sorgulama sayfasına gidilmelidir.

Burada bulunan alanlara; sırası ile başvuru yapan kişiye ait kimlik numarası, bankaya bildirilen telefon numarası ve ekranda görülen doğrulama kodunun doğru olarak girilmesi gerekmektedir.

Altta siyah kutucuk içerisinde devam yazısını göreceksiniz, bilgi girişlerini eksiksiz yaptıktan sonra buna tıklayınız. Açılan sayfada kredi başvurunuzun durumunu göreceksiniz. İşlemler sonuçlanmış ise başvuru sonuçlarınız açılacak sayfada karşınıza çıkacaktır.

Vakıfbank Temel İhtiyaç Kredisi Kampanyası Hakkında Bilgi

Temel ihtiyaç kredisi kampanyası, bankanın orta ve düşük gelir grubundan vatandaşlara ekonomik olarak destek sağlamak için uyguladığı bir kampanyadır.

  • Bu kampanyadan hanesinin aylık geliri 5.000 TL ve altında olan bireysel müşteriler faydalandırılmaktadır.
  • İhtiyaç kredisi başvuran kişinin ekonomik gücüne göre 10.000 TL ‘ye kadar verilmektedir.
  • Kredisi onaylanan kişiler ilk 6 ay ödeme yapmayacaklardır. Geri ödemeler 36 taksit halinde yapılacaktır.
  • Her ay ödenecek taksit tutarı eşit miktarda olacaktır, faiz oranı ise %0,49 olarak belirlenmiştir.
  • Aylık ödeme miktarları 5.000 TL için 188 TL, 7.500 TL için 282 TL, 10.000 TL için 376 TL olacak şekilde ayarlanmıştır.
  • İlk 6 ay geri ödeme yapılmadığından ödemeler sonraki 30 ay boyunca yapılacaktır.

Başvuruların alınması 29 Mayıs 2020 tarihi itibariyle sonlanmıştır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*