e-Devlet 1000 TL Yardım Başvurusu Sorgulama

Ülkemizde meydana gelen Covid 19 Virüs salgını dolayısıyla bir çok işyerleri geçici süre kapatmak zorunda kaldı. Koronavirüsle mücadele kapsamında vatandaşlara destek olmak amacıyla Devlette yeni adımlar atmaya devam ediyor. Sosyal Destek Programı adı altında yapılan 1000 TL yardımlar Üç fazdan oluşuyor. e-Devlet 1000 TL Yardım Başvurusu Sorgulama Devlet bunun ilk fazını ihtiyaç sahibi ailelere yatırdı. İhtiyaç sahibi vatandaşlar bu yardımcı nasıl alacağı konusunda merak ediyor.

SOSYAL YARDIM BİLGİLERİ SORGULAMA

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan sosyal yardımın ikinci faz ödemeleride 19 Nisan’da vatandaşlara ödenmeye başlandı. Bakan Selçuk’un yaptığı açıklamalarda 2,1 milyon haneye 1000 TL sosyal yardım yapıldığını ifade etti.

e Devlet 1000 TL Yardım Başvurusu

PTT görevlileri tarafından eve gelerek ödeniyor. Merak edilen konulardan birisde bu yardımların nasıl ödendiği yönünde. Coronavirüs tedbirleri kapsamında PTT’de ATM’lerinde yoğunluk oluşmaması adına 1000 TL’lik sosyal destek ücretini PTT görevlileri vatandaşlara elden teslim etti.

e-Devlet sistemi üzerinden Sosyal Yardım Bilgileri sorgulama ekranına ulaşarak sizde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığının e-Devlet kapısı alt yapısı üzerinden sunduğu bu sorgulamayı gerçekleştirebilirsiniz.

SOSYAL YARDIM BİLGİLERİ SORGULAMA: TIKLAYINIZ

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Twitter hesabında yaptığı açıklamada 3. faz destek ödemesinin başvurularının başlandığını açıkladı. Bu açıklamada başvuruların e-Devlet sistemi üzerinden yapılacağını ifade etti. e-Devlet sisteminde 1000 TL başvuru şartları da yer aldı.

e-Devlet Sosyal Destek 1000 TL Yardım Başvurusu Yapma

Başvuruyu yapabileceğiniz adres e-Devlet sistemi üzerinde yer alıyor. Başvuru yapmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

1000 TL Yardım Başvurusu Yapmak

1000 TL YARDIM BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN: TIKLAYINIZ

Açılan Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu sayfasına giriş yapmak için gerekli giriş bilgilerini doldurun. Sayfaya girdiğinizde; Değerli e-Devlet Kapısı Kullanıcısı;

Koronavirüs (Covid-19) salgınının vatandaşlarımız üzerindeki sosyo-ekonomik yükünü hafifletmek amacıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Pandemi Sosyal Destek Programı başlatılmıştır ve ilk 2 fazı tamamlanmıştır. Böyle bir bilgilendirme ile karşılaşacaksınız.

Online başvuruda yaşanabilecek yoğunluğun, hizmete erişime engel olmasını önlemek için,

TC Kimlik Numarasının son hanesi;

 • 0 olan vatandaşların Pazartesi,
 • 2 olan vatandaşların Salı,
 • 4 olan vatandaşların Çarşamba,
 • 6 olan vatandaşların Perşembe,
 • 8 olan vatandaşların Cuma

günlerinde başvuruları alınacaktır.

Cumartesi ve Pazar günleri herhangi bir sınırlama olmaksızın tüm vatandaşlar söz konusu hizmeti kullanarak başvurularını iletebilecektir.

e-Devlet sisteminde yer alan açıklama bu yönde. Sizde TC kimlik numaranızın son hanesine göre o gün başvuru sistemine girerek 1000 TL yardım desteğine başvuruda bulunabilirsiniz.

28 yorum

  • Merhaba Uğur bey. Yazının tamamını okursanız başvurunuzu nasıl yapacağınızı anlatıyoruz. T.C. kimlik numaranızın son rakamına göre başvuru günleri farklı.

 1. mrb bn eşimden ayrildim engelli oglum var babamlarda kaliyorum durumum olmadigindan dolayi hic yardim alamiyorum sosyal yardima bas verdim ret gelmiscok zordayim ne yapmak gerekli

 2. Ben Allah razısı için sizden yardım istiyorum ben dört çocuk annesiyim yardıma ihtiyacım var Allah rızası için bana yardım edin lütfen benim iki bebeyim iki deöğrencim var Allah için yardım edin lütfen benim iki bebeyim iki deöğrencim için istiyorum evim kıra eşim hasta çalışanım yok Allah rızası için bana yardım edin

  • 25 gün oldu hala bir cevap alamadım 60 yaşındayım hiç bir sosyal güvencem yok rahatsızlığımdan dolayı çalışamıyorum kiramı bile veremiyorum oğlumun yanında kalıyorum ne maddi ne manevi destek şu ana kadar alamadım her ikisinede baş vurdum öylece askıda bekliyor

 3. Ben başvurdum 1000 yardm hanesine yardmi yapıldı diyo ptt ye gidyrm yatmadi Eşmn isbank hesabnada para yatms ilki benm aDMA gelms ti şimdi Eşme yatmaya çok kötü eve esm alp harcadı içn eve hiç bişey almadm kızlarm çok küçük çanları ıstedgninj almadm içn kahroluyrm😢

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*