Yurda Giriş/Çıkış Belge Sorgulama

Yurda Giriş Çıkış Belge Sorgulama

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından e devlet sistemi üzerinden vatandaşlara sunulan yurda giriş çıkış belge sorgulama sayesinde artık sizden yurda giriş ve çıkış kayıtlarınızı sorgulayabilecek ve barkodlu belge oluşturabileceksiniz. Bu hizmet sayesinde Ülke’ye giriş ve çıkış kayıtlarınızın ayrıntısını göreceksiniz. Sizde hemen yurda giriş ve çıkış kayıtlarınıza ulaşmak için aşağıdaki adrese tıklayarak e devlet sitesine gidiniz.

YURDA GİRİŞ, ÇIKIŞ BELGESİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

E devlet sitesine girdiğinizde, Emniyet Genel Müdürlüğünün sunduğu yurda giriş, çıkış belge sorgulama sayfasına ulaşmak için sisteme giriş yapmanız istenecektir. E devlet şifreniz ya da diğer giriş bilgileriyle sisteme girişinizi gerçekleştirdiğinizde yurda giriş ve çıkış belge sorgulama sayfasına ulaşmış olacaksınız.

Belge ayrıntılarına ulaşabilmek için sizden sayfa da bulunan 4 maddeyi okuyarak bilgilendirme yazılarını okuduğunuzu onaylamanız istenecektir. Maddeleri okuduktan sonra yukarıdaki bilgilendirme yazısını okudum butonuna tıklayarak devam et tuşuna basınız.

Bu uygulama 2009 yılında başladığından size 2009 yılı öncesindeki kayıtları göstermemektedir. 2009 yılından önceki kayıtlara ulaşmak için bulunduğunuz yerin İl/İlçe Emniyet Müdürlüğüne başvurarak belgeyi alabileceğiniz e devlet sitesinde de sizlere söylenilmektedir. 2009 yılı ve diğer yıllar için yurda giriş çıkış kayıtlarınızı görmek için ekranda bulunan tarih seç bölümünden kaydına bakmak istediğiniz tarihleri seçerek sorgula butonuna tıkladığınızda seçmiş olduğunuz tarih aralığındaki kayıtlarınızı görebileceksiniz. Girdiğiniz tarih aralığında bir kayıt bulunamazsa aşağıdaki resimdeki gibi bir uyarı alacaksınız.

Yurda Giriş çıkış sorgulama

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*